Kontakt

• Aktywność - najlepszy sposób na rozwój.

W ramach popularyzowania aktywnego trybu życia klasa 7 a wraz z wychowawcą - p. Edytą Załęską- Magdą i pod opieką rodziców - p. Jolanty Wlazło i p. Bogusławy Bigos - w piękny czwartkowy ranek - 7 marca -  wyruszyła na wycieczkę do Sanoka, by tam poznać tajniki sztuki jazdy na łyżwach. Sanocki MOSiR to wspaniały kompleks sportowy z halą sportową, basenem krytym, torem lodowym i lodowiskiem. To właśnie tam uczniowie mogli bez ograniczeń korzystać z całej płyty, bawiąc się, ucząc i wspólnie spędzając czas, gdyż w tym czasie tylko nasza grupa miała wejście, co łączyło się z komfortem i bezpieczeństwem jazdy. Po aktywnym czasie był obiad i spacer po Sanoku, a gorąca czekolada w kawiarni "U mnicha" okazała się gorzka, jak na prawdziwą czekoladę przystało. By z wycieczki uczniowie skorzystali również edukacyjnie, odwiedziliśmy po drodze do Sanoka przepiękny, zabytkowy kościółek  w Bliznem, zabytek architektury drrewnianej znajdujący się na liście UNESCO.

• W dniu 1.03.2019r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie odbył się konkurs fryzjerski, którego temat brzmiał: „Folklorem malowane…”

Młodzież naszej szkoły w składzie:

1.  Urbańska Aleksandra kl. III c (gimnazjum)

Stróż Aleksandra kl. III c (gimnazjum) – model

1. Miłaszewicz Eliza kl. III c (gimnazjum)

Brytańczyk Natalia kl. III c (gimnazjum) – model

1. Narolska Alicja kl. III b (gimnazjum)

Dziemianko Oliwia kl. III b (gimnazjum) – model

1. Po
  • „Lepiej w grupie, niż w chałupie” – relacja z wyjazdu do Stalowej Woli w ramach ferii zimowych – 12.02. 2019r.

Pod hasłem „Lepiej w grupie niż w chałupie” nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, w osobach            p. Barbara Czajkowska, p. Ewa Siwczuk-Cyma i p. Edyta Załęska-Magda, zorganizowały wycieczkę do Stalowej Woli dla wszystkich chętnych i zainteresowanych sztuką uczniów swojej szkoły. Atrakcji nie zabrakło, albowiem to właśnie w Stalowej Woli powstała, nie tak dawno, pierwsza i jedyna w Polsce Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych malarzy okresu Młodej Polski, który tu właśnie urodził się i spędził pierwsze lata swojego dzieciństwa.