Menu

  • Aktywność - najlepszy sposób na rozwój.

    Aktywność - najlepszy sposób na rozwój.

    W ramach popularyzowania aktywnego trybu życia klasa 7 a wraz z wychowawcą - p. Edytą Załęską- Magdą i pod opieką rodziców - p. Jolanty Wlazło i p. Bogusławy Bigos - w piękny czwartkowy ranek - 7 marca -  wyruszyła na wycieczkę do Sanoka, by tam poznać tajniki sztuki jazdy na łyżwach. Sanocki MOSiR to wspaniały kompleks sportowy z halą sportową, basenem krytym, torem lodowym i lodowiskiem. To właśnie tam uczniowie mogli bez ograniczeń korzystać z całej płyty, bawiąc się, ucząc i wspólnie spędzając czas, gdyż w tym czasie tylko nasza grupa miała wejście, co łączyło się z komfortem i bezpieczeństwem jazdy. Po aktywnym czasie był obiad i spacer po Sanoku, a gorąca czekolada w kawiarni "U mnicha" okazała się gorzka, jak na prawdziwą czekoladę przystało. By z wycieczki uczniowie skorzystali również edukacyjnie, odwiedziliśmy po drodze do Sanoka przepiękny, zabytkowy kościółek  w Bliznem, zabytek architektury drrewnianej znajdujący się na liście UNESCO.

    Polecamy!                                                                                                                        opr. Edyta Załęska- Magda

  • Konkurs fryzjerski " Folklorem malowane.."

  • Konkurs fryzjerski " Folklorem malowane.."

    W dniu 1.03.2019r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie odbył się konkurs fryzjerski, którego temat brzmiał: „Folklorem malowane…”

    Młodzież naszej szkoły w składzie:

    1.  Urbańska Aleksandra kl. III c (gimnazjum)

    Stróż Aleksandra kl. III c (gimnazjum) – model

     

    1. Miłaszewicz Eliza kl. III c (gimnazjum)

    Brytańczyk Natalia kl. III c (gimnazjum) – model

    1. Narolska Alicja kl. III b (gimnazjum)

    Dziemianko Oliwia kl. III b (gimnazjum) – model

    1. Posłuszny Kornel kl. III a (gimnazjum)

    Sitarz Kacper kl. III a (gimnazjum) – model

    1. Bigos Katarzyna kl. VII a (szkoła podstawowa)

    Płaza Jagoda kl. VII a (szkoła podstawowa) - model

    Był to już trzeci konkurs, w którym uczestniczyliśmy.

    Celem konkursu było:

    • Rozwijanie zainteresowań kulturą i tradycjami polskimi,
    • Rozwijanie zainteresowań pozaszkolnych,
    • Nabywanie umiejętności zdrowej rywalizacji
    • Możliwość prezentacji umiejętności zawodowych.

    Uczestnikami konkursu byli uczniowie interesujący się fryzjerstwem ze starszych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych. Szczegółowy regulamin konkursu podany był na stronie internetowej ZS nr 2.

    Uczestnicy w czasie 90 minut wykonywali fryzurę zgodną z tematem konkursu.

    Opiekunem i konsultantem naszej młodzieży była pedagog Maria Mazur.

    Stroje ludowe całe i ich elementy wypożyczone został z Samorządowego Domu Kultury w Nowej Dębie od prowadzącej ZPiT „Dębianie” Pani Marii Łącznej – serdeczne podziękowania za współpracę.

    W kategorii młodzież ze szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych nagrodzono następujących uczniów:

    Pierwsze miejsce:

    Urbańska Aleksandra kl. III c (gimnazjum)

    Stróż Aleksandra kl. III c (gimnazjum) – model

    Drugie miejsce:

    Narolska Alicja kl. III b (gimnazjum)

    Dziemianko Oliwia kl. III b (gimnazjum) – model

    Trzecie miejsce:

    Bigos Katarzyna kl. VII a (szkoła podstawowa)

    Płaza Jagoda kl. VII a (szkoła podstawowa) - model

    Pozostałe osoby otrzymały dyplomy uczestnictwa w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!

    Maria Mazur

  • „Lepiej w grupie, niż w chałupie” – relacja z wyjazdu do Stalowej Woli w ramach ferii zimowych – 12.02. 2019r.

    „Lepiej w grupie, niż w chałupie” – relacja z wyjazdu do Stalowej Woli w ramach ferii zimowych – 12.02. 2019r.

    Pod hasłem „Lepiej w grupie niż w chałupie” nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, w osobach            p. Barbara Czajkowska, p. Ewa Siwczuk-Cyma i p. Edyta Załęska-Magda, zorganizowały wycieczkę do Stalowej Woli dla wszystkich chętnych i zainteresowanych sztuką uczniów swojej szkoły. Atrakcji nie zabrakło, albowiem to właśnie w Stalowej Woli powstała, nie tak dawno, pierwsza i jedyna w Polsce Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych malarzy okresu Młodej Polski, który tu właśnie urodził się i spędził pierwsze lata swojego dzieciństwa.

    W słoneczny, wtorkowy poranek – 12 lutego 2019r. grupa 21 uczniów wyruszyła więc w niezwykłą podróż, na spotkanie ze sztuką. Humory dopisywały od samego początku. Bus tętnił śmiechem, żartami i tą niezwykłą radością, wynikającą z bycia razem. Integracja. Tym bardziej, że wśród nas byli uczniowie z niepełnosprawnością.

    Pierwszą, niezapomnianą lekcją było uświadomienie uczniom, że istnieją różne rodzaje galerii, nie tylko handlowe. I że tak naprawdę, słowo „galeria” przypisane było pierwotnie tylko i wyłącznie sztuce.

    Drugą, nie mniej ważną lekcją, było spotkanie z bratem Zachariaszem, furtianem kapucyńskiego zakonu Braci Mniejszych, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam historię swojego zakonu, pięknie mówiąc o Bogu, służbie, cnotach kapucyńskich i tajemnicach rozwadowskiego klasztoru. Najwięcej emocji wywołał widok kościstych szczątków  świętego Feliksa, zwanego Męczennikiem, umieszczonych w szklanym relikwiarzu w klasztornej krypcie. Pobudzona wyobraźnie i historia opowiedziana przez brata Zachariasza nadały temu miejscu charakter niemalże mistyczny i trochę… straszny.

    Po atrakcjach duchowych nadszedł czas na spotkanie – oko w oko – ze sztuką i twórczym zmaganiem. Po obejrzeniu wystawy malarstwa Alfonsa Karpińskiego i ekspozycji „Wszystko widzę jako sztukę”, mającą charakter interaktywny (gdzie uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i dać upust swej dziecięcej energii) odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem –„Sztuka przypadku”. I tak powstawały dziwne słonie – mutanty, kolorowe, wielonogie, o fantazyjnych kształtach, prawdziwe twory dziecięcej wyobraźni  i …przypadku, gdyż ta zabawa rysunkowa polegała na dorysowywaniu takich części ciała słonia, jakie zakodowane  były  pod określoną  liczbą oczek kostki, wyrzucanych przez dzieci.

    Zabawa, nauka, integracja. Tak właśnie przebiegały działania, mające uatrakcyjnić jeden z dni ferii zimowych uczniów naszej szkoły.

     A mogły one dojść do skutku dzięki środkom finansowym, pozyskanym z funduszu profilaktyki uzależnień nowodębskiego Urzędu Miasta i Gminy, za co gorąco dziękujemy!

     

    opr. Edyta Załęska- Magda

     

     

     

     

     

     

  • Spotkania z rodzicami

    Spotkania z rodzicami

    W dniu 06 lutego 2019 r. odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych. O godzinie 1630 rodzice uczniów klas VIII spotkają się na małej sali gimnastycznej z wicedyrektorem szkoły. Spotkanie będzie poświęcone organizacji i procedurom obowiązującym na egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019 oraz zasadom rekrutacji do szkół średnich. Gośćmi spotkania będą Starosta powiatu tarnobrzeskiego pan Jerzy Sudoł oraz pan Robert Suska Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Około godziny 1715 takie spotkanie odbędzie się również dla rodziców uczniów klas III gimnazjalnych. Zostaną omówione kwesti organizacji egzaminu gimnazjalnego i rekrutacji. Po ich zakończeniu rodzice przejdą do sal na spotkania z wychowawcami.

    Zapraszamy wszystkich rodziców. Plan spotkań poniżej.

    KLASA SALA GODZINA
    VII A 13 1630
    VII C 8 1630
    VIII A 6 1630
    VIII B 14 1630
    VIII C 5 1630
    III A 8 1715
    III B 16 1715
    III C 17 1715
  • Wycieczka do Radia Rzeszów.

    Wycieczka do Radia Rzeszów.

    W mroźny, wtorkowy poranek - 15 stycznia 2019r.- uczniowie klasy 7A stawili się, jak jeden mąż, na przystanku szynobusa. Pomimo wczesnej pory, nikt nie zaspał i w pełnym składzie, pod opieką rodziców -  p. Jolanty i Mariusza Wlazło oraz wychowawczyni klasy - p. Edyty Załęskiej- Magdy - wyruszyliśmy w Wielką Podróż  (dosłownie i w przenośni) do Rzeszowa. Dla niektórych jazda szynobusem była nowym, dziewiczym doświadczeniem, bo jak się okazało, jeszcze nigdy nie jechali takim środkiem komunikacji podmiejskiej. Humory dopisywały. Po przyjeździe na miejsce, zwartą grupą udaliśmy sie do siedziby rzeszowskiej rozgłośni radiowej, by tam - od kuchni - podejrzeć pracę tamtejszych pracowników - dziennikarzy, realizatora dźwięku,reżysera dźwięku, komentatorów wszelkiej maści, spikera, DJ-a czy copywritera. Zwiedzając poszczególne studia dowiedzieliśmy się, jak nagrywane są  audycje, jak przygotowuje się do nich  materiał , na jakich programach komputerowych pracują radiowcy, na czym polega praca dziennikarza "w terenie", kto odpowiada za stronę techniczną  i czym jest Centrum Sterowania (radia). Na koniec mięliśmy  okazję zaistnieć w eterze Radia Rzeszów, a ucz. Patrycja Zollner udzieliła krótkiego wywiadu "na żywo". Niewątpliwie wycieczka ta pokazała, że wszystko w życiu jest możliwe,a wybór przyszłego zawodu może łączyć się z realizacją swoich marzeń.

    Edyta Załęska- Magda  

  • Szlachetna Paczka 2018

    Szlachetna Paczka 2018

    Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji szlachetnej paczki. W tym roku wybraliśmy rodzinę  czteroosobową z Nowej Dęby. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji.  Upiekli piernikowe choinki, którymi obdarowywali mieszkańców Nowej Dęby. Zebrane środki pozwoliły na zakup kuchenki gazowo elektrycznej, odzieży ,środków czystości oraz produktów spożywczych. Spełniliśmy wszystkie potrzeby wybranej rodziny. Warto pomagać to tak niewiele kosztuje. Opiekunem akcji była Halina Strojek.

  • Wolontariusze w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

    Wolontariusze w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

    Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" prowadzonej w Nowej Dębie przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Akcja przeprowadzana jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach i ich rodzinach będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka. W akcji brało udział 20 osób z  trzecich klas gimnazjum oraz klas ósmych. W wybranych sklepach 1 grudnia 2018 roku uczniowie zbierali artykuły żywnościowe  Wszyscy spisali się na medal. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Halina Strojek.

  • Spotkania z rodzicami

    Spotkania z rodzicami

    W dniu 04 grudnia 2018 r. odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich rodziców. Plan spotkań poniżej.

    KLASA SALA GODZINA
    VII A 13 1630
    VII C 9 1630
    VIII A 6 1630
    VIII B 14 1630
    VIII C 5 1630
    III A 8 1630
    III B 16 1630
    III C 17 1630

     

  • Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii naszego narodu – dzień odzyskania niepodległości. W tym roku przypada okrągła setna rocznice odzyskania przez Polskę,
    po 123 latach niewoli, niepodległego bytu.

    Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w uroczystej akademii, która odbyła się 9 listopada 2018 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.  
    W spektaklu słowno-muzycznym wzięli udział uczniowie klasy III c gimnazjum: Julia Krelska i Aleksandra Urbańska jako narratorzy, Eliza Miłaszewicz, Albin Buras, Szymon Durlak, Dawid Płaza, Michał Puzio, Dominik Rychlicki, Wojciech Tymiński – recytujący. Pięknym śpiewem uroczystość uświetniły uczennice klasy III b gimnazjum: Katarzyna Brzuszek i Julia Czerwiec oraz klasy VIII c Dobromiła Cyma. Za sprawy techniczne odpowiedzialni byli Paulina Gurdak z klasy III a oraz Kacper Majewski i Jakub Zieliński z kasy III c. Nad całością przygotowań czuwały panie Anna Gurdak, Alina Jóźwik oraz Monika Żurek-Tabor.

     Po zakończeniu akademii  wicedyrektor Zbigniew Wolwowicz podziękował młodzieży
    i nauczycielom za wspaniałą uroczystość.

    O godzinie 1111 na placu szkolnym uczniowie, nauczyciele, pracownicy wspólnie z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odśpiewali hymn Polski.

    Anna Gurdak

  • "Młodzi dla Niepodległej"

     "Młodzi dla Niepodległej"

        W piątek 26 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w budynku przy ul. Mikołaja Reja 7 z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, została zaprezentowana wystawa „Młodzi dla Niepodległej”. Wystawa ta była wynikiem wspólnej pracy Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

       Na ekspozycji zaprezentowano tematykę młodzieżowych organizacji paramilitarnych, które przed I wojną światowa ukształtowały przyszłych żołnierzy polskich oraz ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Adresowana była głównie do ludzi młodych, pokazywała działania ich rówieśników z przełomu XIX/XX wieku skupionych w organizacjach: Związku Młodzieży Polskiej „Zet”, Towarzystwa  Gimnastycznego „Sokół”, ruchu skautowego i harcerskiego, Związku Strzeleckiego, Polskich Drużynach Strzeleckich i Drużynach Bartoszowych.

        Dwuosobowe delegacje klas wzięły udział w quizie związanym z wystawą. Najlepiej wypadli uczniowie klasy III b Dawid Kwieciński i Bartosz Koblak. Następnie uczniowie klas III gimnazjum, VIII i VII uczestniczyli w wykładzie pana Mateusza Wernera z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego na temat wkładu młodzieży w proces odzyskania niepodległości.                                                      

    Koordynatorami wystawy i wykładu byli pani Anna Gurdak i pan Zbigniew Wolwowicz.

     

                                                                                                                                             Anna Gurdak 

  • „O, Panie, to Ty na mnie spojrzałeś…”

     „O, Panie, to Ty na mnie spojrzałeś…”

         25 października 2018 roku młodzież naszej szkoły wystąpiła w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski z montażem słowno – muzycznym poświęconym 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża.

        Na zaproszenie proboszcza ks. Henryka Króla uczniowie z klas VIII a oraz III a, III b, III c gimnazjum przypomnieli biografię Jana Pawła II, jego utwory poetyckie, poświęcone Ojcu Świętemu wiersze i pieśni. Wzruszającą atmosferę tego spotkania budowała piękna muzyka i filmy przypominające sylwetkę wielkiego Polaka.

        Na zakończenie ks. proboszcz Henryk Król podziękował za wspaniały występ młodzieży oraz opiekunom, p. Agnieszce Pazder, p. Annie Brzozowskiej i ks. Markowi Drwile

     

     

     

    Agnieszka Pazder

  • AKADEMIA Z OKAZJI 40. ROCZNICY WYBORU JANA PAWŁA II NA TRON PIOTROWY

    AKADEMIA Z OKAZJI 40. ROCZNICY WYBORU JANA PAWŁA II NA TRON PIOTROWY

    16 października 2018 roku odbyła się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie uroczystość upamiętniająca 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Wzięli w niej udział proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Henryk Król, wicedyrektor Zbigniew Wolwowicz, nauczyciele oraz uczniowie klas siódmych, ósmych i oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie.

      Program artystyczny został przygotowany przez uczniów z klas VIII a, III a, III b, III c pod kierunkiem p. Agnieszki Pazder we współpracy z p. Anną Brzozowską i ks. Markiem Drwiłą

    W montażu słowno – muzycznym przedstawiono biografię Jana Pawła II, jego utwory poetyckie, poświęcone Ojcu Świętemu wiersze i pieśni, a także filmy obrazujące jego sylwetkę.

      Całość uroczystości poprowadzili Dawid Siciarz i Martyna Janiak. Wiersze recytowali: Bartosz Maszewski, Daniel Rzeszut, Martyna Pasek, Julia Rozmus, Julia Krelska, Daria Siwiec, Bartłomiej Tomczyk, Wojtek Tymański. Pieśni wykonały: Eliza Franuszkiewicz, Julia Czerwiec i Katarzyna Brzuszek. Nad stroną techniczną czuwali: Michał Trela, Jakub Wąsik i  Leon Krząstek.

       Po zakończeniu akademii  wicedyrektor Zbigniew Wolwowicz podziękował młodzieży i nauczycielom za wspaniałą uroczystość.

     

    Agnieszka Pazder

  • VI Dyktando Niepodległościowe w naszej szkole

    VI Dyktando Niepodległościowe w naszej szkole

    9 października br. 46 uczniów klas siódmych i ósmych oraz trzecich gimnazjum brało udział w etapie szkolnym VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

    Konkurs przeprowadzany jest aż w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim. Honorowy patronat w naszym województwie nad tą inicjatywą objęli Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego i Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

    W zamierzeniu organizatorów, Stowarzyszenia Polonistów i Fundacji „Zawsze Warto”,  konkurs to swego rodzaju żywa lekcja patriotyzmu, gdyż teksty dyktand na etapie szkolnym i wojewódzkim poświęcone są bohaterom i wydarzeniom historycznym, a jednocześnie sprzyjają refleksji nad językiem polskim.

    W naszej szkole w kategorii uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów najlepsze wyniki uzyskały: Martyna Pasek, Oliwia Licak, Amelia Bartosiak. Gratulujemy!

    Nad przebiegiem konkursu pieczę sprawowały panie polonistki: Agnieszka Pazder – szkolny koordynator, Barbara Goclan, Renata Konefał.

     

    Agnieszka Pazder

strona:

Wiadomości

Napisz do nas

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie - oddziały Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II
    ul. M. Reja 7
    39-460 Nowa Dęba
  • (+48) 15-846-20-52

Galeria zdjęć