Szkolny konkurs literacki Tolerancja

Zapraszamy wszystkich uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII do udziału w konkursie literackim Tolerancja.

Cele konkursu:

• kształtowanie postawy tolerancji i upowszechnianie wiedzy na jej temat,
  • rozwijanie kreatywności uczniów poprzez tworzenie prac literackich - opowiadań,
  • promowanie postawy tolerancji w związku z realizacją projektu „Falochron”,
  • odwoływanie się do takich wartości jak przyjaźń, miłość, szacunek.

Temat konkursu.

Zadaniem zainteresowanych uczniów jest napisanie opowiadania, którego myślą przewodnią będzie tolerancja rozumiana jako poszanowanie cudzych praw i cudzej własności; uznanie i akceptacja różnic indywidualnych; umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych; docenianie rozmaitości kultur; otwarcie na cudze myśli i filozofię; ciekawość i nieodrzucanie nieznanego, uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę (Deklaracja UNESCO).

Uczestnik konkursu może uwzględnić w swojej pracy wybrany aspekt tolerancji.

REGULAMIN_SZKOLNEGO_KONKURSU_LITERACKIEGO.docx