Menu

 • Wycieczka do Radia Rzeszów.

  Wycieczka do Radia Rzeszów.

  W mroźny, wtorkowy poranek - 15 stycznia 2019r.- uczniowie klasy 7A stawili się, jak jeden mąż, na przystanku szynobusa. Pomimo wczesnej pory, nikt nie zaspał i w pełnym składzie, pod opieką rodziców -  p. Jolanty i Mariusza Wlazło oraz wychowawczyni klasy - p. Edyty Załęskiej- Magdy - wyruszyliśmy w Wielką Podróż  (dosłownie i w przenośni) do Rzeszowa. Dla niektórych jazda szynobusem była nowym, dziewiczym doświadczeniem, bo jak się okazało, jeszcze nigdy nie jechali takim środkiem komunikacji podmiejskiej. Humory dopisywały. Po przyjeździe na miejsce, zwartą grupą udaliśmy sie do siedziby rzeszowskiej rozgłośni radiowej, by tam - od kuchni - podejrzeć pracę tamtejszych pracowników - dziennikarzy, realizatora dźwięku,reżysera dźwięku, komentatorów wszelkiej maści, spikera, DJ-a czy copywritera. Zwiedzając poszczególne studia dowiedzieliśmy się, jak nagrywane są  audycje, jak przygotowuje się do nich  materiał , na jakich programach komputerowych pracują radiowcy, na czym polega praca dziennikarza "w terenie", kto odpowiada za stronę techniczną  i czym jest Centrum Sterowania (radia). Na koniec mięliśmy  okazję zaistnieć w eterze Radia Rzeszów, a ucz. Patrycja Zollner udzieliła krótkiego wywiadu "na żywo". Niewątpliwie wycieczka ta pokazała, że wszystko w życiu jest możliwe,a wybór przyszłego zawodu może łączyć się z realizacją swoich marzeń.

  Edyta Załęska- Magda  

 • Szlachetna Paczka 2018

  Szlachetna Paczka 2018

  Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji szlachetnej paczki. W tym roku wybraliśmy rodzinę  czteroosobową z Nowej Dęby. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji.  Upiekli piernikowe choinki, którymi obdarowywali mieszkańców Nowej Dęby. Zebrane środki pozwoliły na zakup kuchenki gazowo elektrycznej, odzieży ,środków czystości oraz produktów spożywczych. Spełniliśmy wszystkie potrzeby wybranej rodziny. Warto pomagać to tak niewiele kosztuje. Opiekunem akcji była Halina Strojek.

 • Wolontariusze w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

  Wolontariusze w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

  Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" prowadzonej w Nowej Dębie przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Akcja przeprowadzana jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach i ich rodzinach będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka. W akcji brało udział 20 osób z  trzecich klas gimnazjum oraz klas ósmych. W wybranych sklepach 1 grudnia 2018 roku uczniowie zbierali artykuły żywnościowe  Wszyscy spisali się na medal. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Halina Strojek.

 • Spotkania z rodzicami

  Spotkania z rodzicami

  W dniu 04 grudnia 2018 r. odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich rodziców. Plan spotkań poniżej.

  KLASA SALA GODZINA
  VII A 13 1630
  VII C 9 1630
  VIII A 6 1630
  VIII B 14 1630
  VIII C 5 1630
  III A 8 1630
  III B 16 1630
  III C 17 1630

   

 • Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii naszego narodu – dzień odzyskania niepodległości. W tym roku przypada okrągła setna rocznice odzyskania przez Polskę,
  po 123 latach niewoli, niepodległego bytu.

  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w uroczystej akademii, która odbyła się 9 listopada 2018 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.  
  W spektaklu słowno-muzycznym wzięli udział uczniowie klasy III c gimnazjum: Julia Krelska i Aleksandra Urbańska jako narratorzy, Eliza Miłaszewicz, Albin Buras, Szymon Durlak, Dawid Płaza, Michał Puzio, Dominik Rychlicki, Wojciech Tymiński – recytujący. Pięknym śpiewem uroczystość uświetniły uczennice klasy III b gimnazjum: Katarzyna Brzuszek i Julia Czerwiec oraz klasy VIII c Dobromiła Cyma. Za sprawy techniczne odpowiedzialni byli Paulina Gurdak z klasy III a oraz Kacper Majewski i Jakub Zieliński z kasy III c. Nad całością przygotowań czuwały panie Anna Gurdak, Alina Jóźwik oraz Monika Żurek-Tabor.

   Po zakończeniu akademii  wicedyrektor Zbigniew Wolwowicz podziękował młodzieży
  i nauczycielom za wspaniałą uroczystość.

  O godzinie 1111 na placu szkolnym uczniowie, nauczyciele, pracownicy wspólnie z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odśpiewali hymn Polski.

  Anna Gurdak

 • "Młodzi dla Niepodległej"

   "Młodzi dla Niepodległej"

      W piątek 26 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w budynku przy ul. Mikołaja Reja 7 z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, została zaprezentowana wystawa „Młodzi dla Niepodległej”. Wystawa ta była wynikiem wspólnej pracy Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

     Na ekspozycji zaprezentowano tematykę młodzieżowych organizacji paramilitarnych, które przed I wojną światowa ukształtowały przyszłych żołnierzy polskich oraz ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Adresowana była głównie do ludzi młodych, pokazywała działania ich rówieśników z przełomu XIX/XX wieku skupionych w organizacjach: Związku Młodzieży Polskiej „Zet”, Towarzystwa  Gimnastycznego „Sokół”, ruchu skautowego i harcerskiego, Związku Strzeleckiego, Polskich Drużynach Strzeleckich i Drużynach Bartoszowych.

      Dwuosobowe delegacje klas wzięły udział w quizie związanym z wystawą. Najlepiej wypadli uczniowie klasy III b Dawid Kwieciński i Bartosz Koblak. Następnie uczniowie klas III gimnazjum, VIII i VII uczestniczyli w wykładzie pana Mateusza Wernera z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego na temat wkładu młodzieży w proces odzyskania niepodległości.                                                      

  Koordynatorami wystawy i wykładu byli pani Anna Gurdak i pan Zbigniew Wolwowicz.

   

                                                                                                                                           Anna Gurdak 

 • „O, Panie, to Ty na mnie spojrzałeś…”

   „O, Panie, to Ty na mnie spojrzałeś…”

       25 października 2018 roku młodzież naszej szkoły wystąpiła w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski z montażem słowno – muzycznym poświęconym 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża.

      Na zaproszenie proboszcza ks. Henryka Króla uczniowie z klas VIII a oraz III a, III b, III c gimnazjum przypomnieli biografię Jana Pawła II, jego utwory poetyckie, poświęcone Ojcu Świętemu wiersze i pieśni. Wzruszającą atmosferę tego spotkania budowała piękna muzyka i filmy przypominające sylwetkę wielkiego Polaka.

      Na zakończenie ks. proboszcz Henryk Król podziękował za wspaniały występ młodzieży oraz opiekunom, p. Agnieszce Pazder, p. Annie Brzozowskiej i ks. Markowi Drwile

   

   

   

  Agnieszka Pazder

 • AKADEMIA Z OKAZJI 40. ROCZNICY WYBORU JANA PAWŁA II NA TRON PIOTROWY

  AKADEMIA Z OKAZJI 40. ROCZNICY WYBORU JANA PAWŁA II NA TRON PIOTROWY

  16 października 2018 roku odbyła się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie uroczystość upamiętniająca 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Wzięli w niej udział proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Henryk Król, wicedyrektor Zbigniew Wolwowicz, nauczyciele oraz uczniowie klas siódmych, ósmych i oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie.

    Program artystyczny został przygotowany przez uczniów z klas VIII a, III a, III b, III c pod kierunkiem p. Agnieszki Pazder we współpracy z p. Anną Brzozowską i ks. Markiem Drwiłą

  W montażu słowno – muzycznym przedstawiono biografię Jana Pawła II, jego utwory poetyckie, poświęcone Ojcu Świętemu wiersze i pieśni, a także filmy obrazujące jego sylwetkę.

    Całość uroczystości poprowadzili Dawid Siciarz i Martyna Janiak. Wiersze recytowali: Bartosz Maszewski, Daniel Rzeszut, Martyna Pasek, Julia Rozmus, Julia Krelska, Daria Siwiec, Bartłomiej Tomczyk, Wojtek Tymański. Pieśni wykonały: Eliza Franuszkiewicz, Julia Czerwiec i Katarzyna Brzuszek. Nad stroną techniczną czuwali: Michał Trela, Jakub Wąsik i  Leon Krząstek.

     Po zakończeniu akademii  wicedyrektor Zbigniew Wolwowicz podziękował młodzieży i nauczycielom za wspaniałą uroczystość.

   

  Agnieszka Pazder

 • VI Dyktando Niepodległościowe w naszej szkole

  VI Dyktando Niepodległościowe w naszej szkole

  9 października br. 46 uczniów klas siódmych i ósmych oraz trzecich gimnazjum brało udział w etapie szkolnym VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

  Konkurs przeprowadzany jest aż w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim. Honorowy patronat w naszym województwie nad tą inicjatywą objęli Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego i Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

  W zamierzeniu organizatorów, Stowarzyszenia Polonistów i Fundacji „Zawsze Warto”,  konkurs to swego rodzaju żywa lekcja patriotyzmu, gdyż teksty dyktand na etapie szkolnym i wojewódzkim poświęcone są bohaterom i wydarzeniom historycznym, a jednocześnie sprzyjają refleksji nad językiem polskim.

  W naszej szkole w kategorii uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów najlepsze wyniki uzyskały: Martyna Pasek, Oliwia Licak, Amelia Bartosiak. Gratulujemy!

  Nad przebiegiem konkursu pieczę sprawowały panie polonistki: Agnieszka Pazder – szkolny koordynator, Barbara Goclan, Renata Konefał.

   

  Agnieszka Pazder

 • "...bo w górach jest się bliżej Boga" - wycieczka w Góry Pieprzowe

  "...bo w górach jest się bliżej Boga" - wycieczka w Góry Pieprzowe

  Chociaż Góry Pieprzowe nie należą do najwyższych,niewątpliwie "przybliżyły" wielu do Absolutu. Doświadczyli tego uczniowie klasy 7A, którzy w piękną słoneczną środę - 10 października 2018r. wyruszyli na wyprawę w Pieprzówki. Poranek był osnuty mgłami,co zmieniło kolejność planowanych atrakcji zwiedzania w Sandomierzu. Po pięknej  Starówce sandomierskiej oprowadziła nas pani przewodnik Agnieszka, dzięki której młodzież zobaczyła m.in. Bramę Opatowską (jedyną zachowaną bramę wjazdową do Sandomierza), fragment oryginalnego muru miejskiego z XIII w, Furtę Dominikańską - miejsce przejścia ze Wzgórza Jakubowego na Wzgórze Miejskie, kamień optymizmu, którego potarcie gwarantuje właściwy stosunek do życia, rzeżbę młodego flisaka, jednego z braci czworaczków, balansującego w tajemniczy sposób na linie (postać w skali 1;1) i  kościół św. Jakuba - perełkę architektoniczną z XIII w. wraz z klasztorem oo. dominikanów. Po takiej uczcie wisienką na torcie okazał się wąwóz Jadwigi - magiczny jar lessowy z fantazyjnymi formami korzeni. Dzień rozpogodził sie na dobre, słońce i błękit nieba zaprowadziły nas w najstarsze góry Polski - Pieprzówki. A tam przywitała nas prawdziwa feeria kolorów! I choć góry te to tylko 80 m wysokości od poziomu Wisły i 200 m od poziomu morza ich urok, kształt, roślinność mogą zachwycić! Były też zmagania podczas wspinaczki, bo czerwony szlak prowadzący pasmem tych gór zaskakuje paroma stromymi podejściami. Ale jakaż była radość, gdy wszystkim udało się pokonać wysokość i własne ograniczenia. Polecamy zdecydowanie to uroczysko na ciekawą          i pełną cudnej przyrody wycieczkę!.                                                             

                                                                                                                          opr. Edyta Załęska-Magda - kierownik wycieczki

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wycieczka rowerowa kl. III A
  26.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka rowerowa kl. III A.

 • Wycieczka rowerowa

  Wycieczka rowerowa

  W słoneczny piątkowy dzień, dwudziestego pierwszego września uczniowie klasy III a gimnazjum wyruszyli na wycieczkę rowerową do miejscowości Spie. Celem wyjazdu było poznanie piękna krajobrazu okolicznych miejscowości, integracyjne spotkanie klasowe przy ognisku, pieczenie kiełbasek oraz integracyjne zabawy w plenerze.

      Nad bezpieczeństwem grupy podczas wycieczki czuwali opiekunowie w osobach:  wychowawcy –      p. Barbary Goclan i p. Haliny Strojek- nauczyciela matematyki.

      Za przygotowanie ogniska i wszelkich smakołyków odpowiadali rodzice uczniów- p. Sylwia Kucharska, p. Aneta Bartosiak  i p. Mariola Brzuszek. Młodzież klasy III a mogła skosztować wspaniałych szaszłyków, pieczonych ziemniaków i chrupiących kiełbasek.

       Poza atrakcjami kulinarnymi uczniowie integrowali się, grając w siatkówkę i różne gry planszowe.

  Humory dopisywały wszystkim do tego stopnia, że żal było wracać do codziennych zajęć.

  Polecamy każdemu taki wypoczynek na świeżym powietrzu.

   

   

                                                                                                                                        Barbara Goclan

 • Ambasador polskości - Kardynał Adam Kozłowiecki

  Ambasador polskości - Kardynał Adam Kozłowiecki

  Kardynał Adam Kozłowiecki - wielki kapłan i pasterz otaczający troską tych, do których został posłany. Ponad 60 lat był misjonarzem w Zambii. Więzień obozów koncentracyjnych w  Oświęcimiu i Dachau. W piątek rano 28 września 2007r. narodził się dla Nieba.  Miał 96 lat. Był jednym z najstarszych kardynałów w Kościele katolickim.

  Można by przytoczyć wiele faktów z życia kardynała Adama Kozłowieckiego,człowieka nieprzeciętnej miary, wiernego ucznia Jezusa Chrystusa, prostego zakonnika, gorliwego misjonarza i pasterza. Ale Jego największą zasługą był niewątpliwie szacunek dla drugiego człowieka, do którego zawsze podchodził z wielką miłością i oddaniem. W warunkach ekstremalnych nigdy nie zapomniał o ludzkiej godności, pięknie pełniąc rolę ambasadora polskości. Taka postawa chwalebnie rozsławiła dobre imię Polski, a kardynała przedstawiała jako dobrego człowieka i prawego patriotę. 

  W imię takich właśnie postaw uczniowie klasy 7A w piękny słoneczny czwartek, 20 września 2018r. udała się na wycieczkę rowerową do Huty Komorowskiej,gdzie znajduje się Muzeum poświęcone życiu i misjonarskiej działalności kardynała, by bliżej poznać tę Postać i fakty z Jego życia. Tym akcentem uczniowie naszej szkoły chcieli uczcić pamięć tego wielkiego Polaka i 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach klasowego projektu - "Małe ojczyzny - wielcy Polacy".

   

  Wychowawca klasy: Edyta Załęska - Magda

 • Spotkania z rodzicami

  Spotkania z rodzicami

  W dniu 18 września 2018 r. tj. wtorek odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów. Przewidywany harmonogram spotkań:

  KLASA SALA GODZINA
  7 A 13 1600
  7 C 9 1630
  8 A 6 1600
  8 B 14 1600
  8 C 5 1600
  3 A 8 1630
  3 B 15 1600
  3 C 17 1630

   

  Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkania.

   

strona:

Wiadomości

Napisz do nas

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie - oddziały Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II
  ul. M. Reja 7
  39-460 Nowa Dęba
 • (+48) 15-846-20-52

Galeria zdjęć