Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Edukacji Narodowej.
W dniu 14 października 2016 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony ze Świętem Szkoły.
Uroczysta akademia odbyła się w Samorządowym Ośrodku Kultury. Młodzież z kl. III b i III c pod opieką p. Moniki Jabłońskiej i p. Renaty Dudek przygotowała montaż słowno – muzyczny wzbogacony o pokaz multimedialny. Podczas uroczystości uczniowie recytowali utwory podkreślające znaczenie pracy nauczyciela. Mogliśmy usłyszeć również drogocenne wskazówki , którymi powinnyśmy się kierować w życiu, zawarte w "Dezyderacie" M.Ehrmanna.
Na akademii nie mogło zabraknąć też obecności naszego Patrona, który tak bardzo wspierał oświatę i wierzył w siłę młodzieży. Nasz Święty Patron wskazywał młodym ludziom wzorce postępowania. Wspólnie wysłuchaliśmy słów, które niejednokrotnie wypowiadał podczas swoich przemówień skierowanych do młodych.
Całą uroczystość poprowadzili konferansjerzy w osobach Moniki Koper i Kacpra Kupca z kl. III b. Talent wokalny pięknie zaprezentowała uczennica Katarzyna Brzuszek z kl. I b.
Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i podarowali symboliczną różę jako wyraz wdzięczności za edukacyjny trud.
W przygotowaniu uroczystości swojej pomocy udzielili również ks. Marek Drwiła, p. Ewa Siwczuk - Cyma oraz pan Kamil Hinzmann, operator dźwięku w SOK w Nowej Dębie.
Renata Dudek, Monika Jabłońska
Papież Jan Paweł II - patron naszej szkoły - to Postać Wielka i zobowiązująca nas - całą społeczność szkolną - do właściwych postaw chrześcijańskich. To przede wszystkim! Ale także zobowiązuje nas do znajomości biografii Tego Wielkiego Polaka, Mistrza i Głowy Stolicy Apostolskiej. Idąc tym tropem uczniowie klasy 2 a i 3 c wybrali się 18 października 2016r. do Wadowic, by zobaczyć i zwiedzić dom rodzinny Karola Wojtyły. To co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - fantastyczne Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach - stworzone wg projektu Barbary i Jarosława Kłaputów (autorów projektu m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego), oddane po modernizacji i udostępniene zwiedzającym w 2014r; 1000 m2 powierzchni ekspozycyjnej na czterech kondygnacjach, sale uporządkowane tematycznie i chronologicznie, najnowsze technologie wystawiennicze, elementy interaktywne, wspaniałe eksponaty - w skali 1:1 (na przykład:jedyna kopia Ewangeliarzu, który leżał na trumnie JP II podczas ceremonii pogrzebowej). Można było zobaczyc także kamyk z Mount Everestu, podarowany Papieżowi przez Wandę Rutkiewicz, która - jako pierwsza Europejka i Polka - zdobyła ten szczyt. Podczas pielgrzymki JP II do Polski w 1979 r., podczas wspólnego spotkania, Papież powiedział:" Dobry Bóg chciał, że tego samego dnia weszliśmy tak wysoko". Dzięki nowoczesnym środkom technologii muzeum w sposób ciekawy uczy, bawi i wychowuje, a postać naszego patrona Jana Pawła II - z całą pewnością - pozostanie w naszej pamięci na zawsze! Namawiamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca! Naprawdę warto! Opiekunowie wycieczki - p. Renata Dudek i p. Edyta Załęska-Magda
"Ściana mówi - Głosy niesłyszanych" to polsko-amerykański projekt artystyczny poświęcony losom polskich dzieci i młodzieży dotkniętych okupacją nazistowską i sowiecką w czasie II wojny światowej. Jego autor - Wojciech Sawa - artysta - plastyk, reżyser filmowy, scenarzysta, twórca multimedialny o polskich korzeniach - proponuje inne spojrzenie na wojenny horror, a jednocześnie podejmuje próbę dotarcia do poniżanych i krzywdzonych dzisiaj. Stosując nowoczesne formy sztuki - interaktywną wystawę multimedialną - zabiera widza w świat emocji młodych ludzi, którzy doświadczyli wojennej traumy. Wspaniała lekcja empatii, tolerancji, patriotyzmu i szeroko rozumianej historii - poprowadzona fantastycznie przez pana Marka Wiatrowicza - zmusiła naszych uczniów klasy Ic i Ib do głębokiej refleksji nad istotą tragedii, jaką niesie ze sobą wojna, ale także kazała się zastanowić, jak dzisiaj wyglądają interakcje społeczne w każdej skali. Bo, mimo iż od II wojny światowej minęło już ponad pół wieku to nadal aktualne są słowa naszej polskiej pisarki - Zofii Nałkowskiej : "Ludzie - ludziom zgotowali ten los".Wystawa godna polecenia, jak również lekcje muzealne z nią związane. A więc polecamy! Opiekunowie wycieczki: p. Ewa Siwczuk - Cyma i p. Edyta Załęska- Magda
Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia wraz z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie zorganizowało dla nauczycieli, policjantów i wszystkich zainteresowanych z Podkarpacia konferencję szkoleniową "Dopalacze - nowa twarz problemu społecznego". Konferencja ta miała miejsce w Stalowej Woli 6 października 2016r. i ściągnęła rzesze zainteresowanych. Wśród zebranych znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły w osobach: p. Anna Czerwiec - szkolny pedagog, p. Ewa Siwczuk - Cyma - nauczyciel przedmiotów artystycznych i wychowawca oraz p. Edyta Załęska- Magda - także wychowawca i nauczyciel wychowania fizycznego. Istota spotkania zainteresowanych ze specjalistami psychologii, terapii uzależnień, prawa i kontroli działań ograniczania dostępności środków psychoaktywnych polegała na zapoznaniu się z nowymi faktami z zakresu dopalaczy, ich dostępności na rynku (głównie internetowym), nowymi postaciami ich występowania oraz zaostrzenie regulacji prawnych w odniesieniu do producentów i dystrybutorów.
Konferencja była świetnie przygotowana pod względem zarówno organizacyjnym, jak i merytorycznym. Wysoki poziom wiedzy - w głównej mierze praktycznej - ludzi zajmujących się problemem narkomani wśród młodych ludzi - m.in. p. Marcin Milkowski,psycholog i psychoprofilaktyk z Olsztyna - sprawił, że szkolenie otworzyło szeroko oczy dorosłych na problem dopalaczy i olbrzymiego zagrożenia, jakie niosą ze sobą !
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych realizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Prosimy uczniów, rodziców i nauczycieli o zapoznanie się z regulaminami i harmonogramem przeprowadzania konkursów w tym roku szkolnym.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!
regulamin_konkursow_2016_v1.doc
regulamin_konkursu_informatycznego_2016_2017.doc
Zalacznik_nr_1_harmonogram_konkursow.docx
Regulamin Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla gimnazjalistów
W dniu 21 września tj. środa zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami. Spotkania odbędą się zgodnie z następującym harmonogramem:
KLASA |
SALA |
GODZINA |
I A |
8 |
1630 |
I B |
17 |
1630 |
I C |
16 |
1630 |
II B |
15 |
1630 |
III A |
6 |
1630 |
III B |
14 |
1630 |
III C |
9 |
1630 |
Aura wrześniowa najwyraźniej sprzyja wszelkim formom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. I choć rok szkolny dopiero się zaczął to już uczniowie klasy II a mieli okazję - w ramach integracji - spędzić ze sobą czas w innych,niż szkolnych, okolicznościach. Ziemia lubelska - bo tam rozegrała się ich przygoda - była bardzo gościnna, pogoda wymarzona, rzeka spokojna, a kajaki nie przeciekały! Czegóż więcej można sobie życzyć! Spływ po Tanwi - przepięknej i urokliwej rzece w tym biegu - okazał się świetną okazją, by jeszcze lepiej się poznać, miło spędzić czas, poszaleć i opalić buzie. Wszystkich usilnie namawiamy na takie wspólne "bytowanie". A to wszystko wydarzyło się naprawdę - 9 września 2016r. Pozdrawiamy - klasa II a wraz z wychowawcą - p. Edytą Załęską-Magdą
Uczeń klasy II B naszego gimnazjum, Tymoteusz Plaskota został wicemistrzem Polski kadetów w wędkarstwie spławikowym. Sukces ten osiągnął w ramach cyklu Grand Prix Polski w kategori do lat 14. Ostatnie zawody z tej serii odbyły się w dniach 26-28 sierpnia 2016 r. w Oświęcimiu. Tymoteusz reprezentowła, również Polskę na Mistrzostwach Świata w Portugalii. Polska drużyna zajęła tam V miejsce.
Gratulujemy Tymoteuszowi i życzymy kolejnych sukcesów.
Pierwszy wrześniowy poranek zgromadził wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły w Samorządowym Ośrodku Kultury, gdzie uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017! Podniosłość tej chwili najwyraźniej odczuli pierwszoklasiści, którzy w sposób szczególny zostali powitani przez prowadzących - Beatę Kiełbowicz i Aradiusza Serafina. Po odsłuchaniu hymnu głos zabrał dyrektor szkoły - pan Zbigniew Wolwowicz, który witając wszystkich krótko przybliżył historię wydarzeń wrześniowych 1939 r. oraz zarys najbliższej, 10-ciomiesięcznej przyszłości. Po części oficjalnej aktorzy-uczniowie klasy II a (Aleksandra Kaczak, Aleksandra Grdeń, Agnieszka Zagajska, Jakub Licak i Rafał Kiełbowicz - w podobnej konwencji, co pan dyrektor - zaprezentowali krótką część artystyczną... Przy dźwiękach alarmu przeciwlotniczego i radiowego komunikatu o wybuchu II wojny światowej odbiorcy mieli możliwość odczuć namiastkę dramatyzmu tamtego września 39... Całość występu dopełniła piosenka "Idę w góry", będąca symbolem dziecięcej radości, ufności i przygody. Młodym wokalistom akompaniowała na gitarze równie młoda i świetnie zapowiadająca się Laura Kamińska.Miejmy nadzieję, że ten udany początek przyniesie same dobre rzeczy, czego wszystkim gorąco życzę - Edyta Załęska-Magda.
Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpocznie się o godz. 800 mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie a po jej zakończeniu w Samorządowym Ośrodoku Kultury ok. godz.900 będzie miała miejsce akademia.
Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie informuje, że w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I i II otrzymują darmowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Zakupić należy tylko podręcznik do religii. Uczniowie klas III kupują podręczniki i zeszyty ćwiczeń sami.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie klas III i komers.
22 czerwca 2016 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum żegnali się z kolegami i nauczycielami podczas uroczystości zakończenia klas III.
W części oficjalnej pan dyrektor Zbigniew Wolwowicz oraz wychowawcy klas III: p. Renata Konefał, p. Barbara Goclan, p. Ewa Siwczuk - Cyma i p. Marzena Zöllner gratulowali uczniom i ich rodzicom sukcesów w nauce. Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Wychowawcy podziękowali równie rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.
Następnie uczniowie klas III zaprezentowali część artystyczną przygotowaną przez p. Renatę Konefał, opartą na poezji Edwarda Stachury. Po uroczystości odbyła się część nieoficjalna czyli Oskary Uczniowskie, podczas której poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii, wyłonionych drogą głosowania uczniów.
1. Czarująca dziewczyna - Karolina Karnat, III C
2. Czarujący chłopak - Damian Kotulski, III A
3. Sportsmen roku - Rafał Lejko, III A
4. Sportsmenka roku - Kornelia Dudziak, III C
5. Talent roku - Jakub Skura, III D
6. Megamózg dziewczyna - Gabriela Dudek, III D
7. Megamózg chłopak - Bartosz Trela, III B
8. Organizator życia szkolnego - Kamila Tomczyk, III C
9. Miss foto - Nikola Gąsior, III C
10. Typ niepokorny - Cyprian Modrzejewski, III C
11. Chłopak na niepogodę - Hubert Tomczyk, III A
12. Geek roku - Łukasz Żarkowski, III D
13. Najsympatyczniejsza klasa - III C
W tym roku uczniowie wybrali również drogą głosowania najlepszego nauczyciela, którym został pan Dariusz Karnat, nauczyciel wychowania fizycznego. Uroczystość wręczania Oskarów przygotowali uczniowie klas II pod opieką p. Marzeny Zöllner i p. Agaty Dobrasiewicz.
Imreza pożegnalna klas III zgodnie z tradycyją zakończyła się dyskoteką połączoną z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
opracowanie: Monika Jabłońska
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 rozpocznie się mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Krolowej Polski w Nowej Dębie o godz. 800. Akademia w szkole, na hali sportowej zaplanowana jest na godz.900. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców.
Tymoteusz Plaskota uczeń klasy I B naszego gimnazjum został powołany na członka kadry narodowej kadetów w dyscyplinie wędkarstwa spławikowego. Tymoteusz jest także aktualnym Mistrzem Podkarpacia w tej dyscylinie. Gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia na arenie międzynarodowej w składzie reprezentacji Polski.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Finał Ogólnopolski Gimnazjady w Badmintonie.
W dniach 04 - 05.06.2016 r. w Żyrakowie koło Dębicy rozegrany został Finał Ogólnopolski Gimnazjady w Badmintonie.
Rewelacyjnie spisała się w nich drużyna dziewcząt, która po znakomitej grze wywalczyła drugie miejsce i tytuł wicemistrzyń Polski Szkół Gimnazjalnych. Srebrna drużyna z Gimnazjum nr 1 wystąpiła w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek i Zofia Tomczyk.
Drużyna chłopców mistrzostwa ukończyła na siódmym miejscu, występując w składzie: Rafał Lejko i Patryk Róg.
Gratulujemy sukcesu !