02.06.2014r. w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego.
Jak co roku impreza przebiegała pod hasłem „Trzymaj formę”. Zgromadzona w Samorządowym Ośrodku Kultury młodzież miała okazję zapoznać się i przypomnieć sobie działania, jakie w związku ze zdrowym stylem życia podjęte były w szkole w roku szkolnym 2013/2014r.:
1) W miesiącach wrzesień – grudzień 2013r. uczestniczyliśmy w projekcie antynikotynowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie MANKO z Krakowa. Szkoła uzyskała certyfikat aktywnego uczestnictwa w kampanii społecznej „Palenie jest słabe” a autorzy 40 sekundowego spotu reklamowego „24 NEWS” Przemysław Wit, Jakub Wołoszyn i Krzysztof Markowicz z kl. III b i Kamil Suska z kl. II a zajęli pierwsze miejsce spośród 500 szkół gimnazjalnych z 5 województw: śląskiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Ich film był najlepszy spośród 194 nadesłanych na konkurs. (Opiekunem projektu była p. Maria Mazur)
2) Projekt „Europejski Kodeks Walki z Rakiem” na zlecenie Zakładu Epidemiologii i Podkarpackiego Rejestru Nowotworów oraz Podkarpackiego Biura Prewencji Pierwotnej Nowotworów w Rzeszowie jest realizowany przez cały rok szkolny 2013/2014. Opiekunami projektu są p. Ewa Siwczuk – Cyma, p. Maria Mazur i p. Monika Jabłońska – Licak. W ramach projektu do tej pory wykonano następujące działania:
- szkoła uczestniczyła w wojewódzkich obchodach Dnia Rzucania Palenia w Widełce, gdzie m. in. zaprezentowany został transparent o treści antynikotynowej w wykonaniu uczniów klasy II a: Pawła Kubickiego, Kacpra Wąsika, Dawida Pieroga i Kamila Suska .
- w stołówce szkolnej powstało malowidło ścienne (MURAL) na temat zdrowego stylu życia w wykonaniu uczniów klasy II a: Pawła Kubickiego, Kacpra Wąsika, Dawida Pieroga i Kamila Suska. Przy malowaniu czynny udział wzięli również p. Ewa Siwczuk – Cyma i p. dyr. Zbigniew Wolwowicz.
- W dniu 7.04.2014r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia, podczas którego rozstrzygnięte zostały konkursy na hasło i prezentację o tematyce związanej z walką z czerniakiem. Drugie miejsce za film „GAME OVER” otrzymali Kamil Suska kl. II a, Przemysław Wit, Jakub Wołoszyn i Krzysztof Markowicz z kl. III b.
Ponadto szkoła uzyskała certyfikat za uczestnictwo w obchodach Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Walki z Czerniakiem.
Podczas imprezy w SOK przypomniano zwycięskie filmy: „24 NEWS” z projektu „Palenie jest słabe” i „GAME OVER” z „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, zaprezentowano konkursowy transparent o treści antynikotynowej a dyrektor szkoły pan Zbigniew Wolwowicz wręczył wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy uczestnikom i zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach w/w projektów.
„Być może zmierzamy w stronę świata tak zupełnie nowego i odmiennego, że dotychczasowe doświadczenia historii okażą się niewystarczające, aby go pojąć i móc się w nim poruszać. W każdym razie świat, w który wchodzimy, jest Planetą Wielkiej Szansy…”
Słowami Ryszarda Kapuścińskiego została podsumowana prezentacja multimedialna przedstawiająca realizację dwóch wewnętrznych autorskich projektów realizowanych w ramach realizacji rocznego projektu organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną : „Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności”.
W I półroczu próbowaliśmy zbadać: Dlaczego kraje globalnego Południa potrzebują pomocy humanitarnej? - zgłębiając wiedzę na temat rzeczywistości globalnego Południa i pomocy humanitarnej.
motto: „Czynić świat jeszcze bardziej sprawiedliwym, to znaczy dokładać wszelkich starań, aby nie było dzieci niedożywionych , bez możliwości kształcenia i wychowania…"
Jan Paweł II
W II półroczu chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie: Czy mogę mieć wpływ na zmniejszanie głodu na świecie?- zapoznając się z problematyką Sprawiedliwego Handlu i kształtując postawy odpowiedzialnego konsumenta.
motto: „Służenie innym bez uczucia pokory jest jedynie zaspokajaniem egoizmu: zapatrzeniem się wyłącznie we własną osobę ”. Mahatma Gandhi
Zakończenie projektu z edukacji globalnej nie oznacza jednak końca podejmowanych działań, wręcz odwrotnie - jest zapowiedzią zmian w życiu naszych gimnazjalistów i ludzi, którzy czują się odpowiedzialnymi mieszkańcami Ziemi. Młodzież zrozumiała, że codzienne użytkowanie wody, energii, rezygnacja ze środków lokomocji emitujących CO2, czyli zmiana stylu życia każdego człowieka może sprawić, że świat, w którym żyjemy będzie rzeczywiście Planetą Wielkiej Szansy .
Do tych słów odwołał się także obecny na podsumowaniu projektu pan Mirosław Pluta -Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, który zwrócił uwagę na to, że być może jeszcze nie wszyscy uświadamiają sobie, jak ważne dla każdego z nas są treści przekazywane w realizowanym projekcie, w odpowiednim jednak czasie powrócą, by ze zdwojoną siłą tworzyć świat oparty na dialogu, porozumieniu i życzliwości dla drugiej istoty, bo przecież tylko taka postawa -powtarzając za cytowanym już Ryszardem Kapuścińskim może poruszyć w człowieku: „strunę człowieczeństwa”.
Obecność Posła Mirosława Pluty spowodowana była osiągnięciami naszych uczennic: Darii Dudek i Joanny Wilk, które pod kierunkiem p. Renaty Konefał napisały opowiadania o harcerstwie na terenie Nowej Dęby i Centralnym Okręgu Przemysłowym, uczestnicząc w międzypowiatowym w konkursie literackim organizowanym przez Biuro Poselskie Posła Mirosława Pluty: „Tu mieszkam, tu żyję-moja miejscowość w moich oczach 2014”.
Dyrektor szkoły –p. Zbigniew Wolwowicz, opiekun konkursu –p. Renata Konefał otrzymali podziękowania za zaangażowanie uczniów i publikację z pracami konkursowymi naszych uczennic - opowiadanie Darii Dudek otrzymało wyróżnienie, znajdując się w pierwszej piątce wśród wszystkich prac uczestników konkursu.
Przemarsz całej szkoły ulicami miasta pod hasłem: Zmień styl życia a zmniejszysz głód na świecie poprzedzony zaproszeniem do udziału w nim nowodębian oraz odezwą Mileny Markiewicz, uczennicy kl. II b do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Nowej Dęby zakończył spotkanie podsumowujące projekt, a uczniowie mogli zaprezentować wypracowane wspólnie z wychowawcami plakaty z edukacji globalnej, roznosząc ulotki zapoznające z zasadami Sprawiedliwego Handlu.
Ostatnim akcentem obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego był klasowy turniej halowej piłki nożnej.
Drużyny zostały podzielone na trzy grupy:
Grupa 1-KL. 3B ,1B, 1C
Grupa 2-KL. 3C, 2C, 2A
Grupa 3-KL. 3A, 1D
W finale spotkały się klasy: 1C-3C 0:2
1C-3A 0:3
3C-3A 0:2
Zwycięzcą turnieju została klasa 3A, kolejne miejsca zajęły kl.3C i 1C.
Organizatorami turnieju byli p. Dariusz Karnat i p. Jerzy Brzuszek, którzy równocześnie czuwali nad sprawiedliwym przebiegiem meczów.
Pani Maraia Mazur
Pani Renata Konefał
Pan Jerzy Brzuszek
Dużym sukcesem zakończył się Festiwal Sztafet rozgrywany na stadionie w Rzeszowie w dniu 9 czerwca 2014 r. Finał wojewódzki w biegach rozstawnych 4 x 100 m (sztafeta olimpijska), oraz 100 m - 200 m - 300 m - 400 m (sztafeta szwedzka) były również eliminacją do Finału Ogólnopolskiego, w których prawo startu zdobywali mistrzowie województwa.
Chłopcy z Gimnazjum nr 1 wystartowali w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400m) w składzie: Jakub Wołoszyn, Rafał Czachor, Piotr Zagajski, Dawid Jachyra uzyskali wynik 2:12,69.
W dniach 19-20 czerwca odbędą się Zawody Międzynarodowe i Finał Ogólnopolski w sztafetowych biegach rozstawnych w Łodzi na których województwo podkarpackie reprezentowała będzie drużyna chłopców z Gimnazjum nr 1 Nowa Dęba.
W zawodach tych weźmie udział 16 mistrzów województw oraz sztafety z Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji i Litwy. Życzymy powodzenia i ściskamy kciuki za występ naszych zawodników.
Jerzy Brzuszek
Zmień styl życia, a zmniejszysz głód na świecie -to hasło sztandarowe Ogólnoszkolnego Marszu Nordic Walking podsumowującego udział szkoły w rocznym projekcie: „Aktywne Szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności” organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną.
Wyjście do mieszkańców miasta jest publicznym manifestem młodych ludzi, którzy zgłębiając wiedzę o rzeczywistości krajów globalnego Południa bez uproszczeń i stereotypów, zrozumieli, że ich codzienne decyzje i świadome postawy obywatelskie, konsumenckie wpływają na poprawę życia mieszkańców krajów rozwijających się i bardziej sprawiedliwego świata – z tą ideą, zachęcając do zmiany stylu życia, chcą się z Wami podzielić!
Ten marsz to także głos młodych ludzi o zainteresowanie się sprawami dotyczącymi człowieka –świadomego mieszkańca naszej planety, której przyszłość w perspektywie wyniszczających ją ludzkich działań, nie jest obojętna! To także apel nawołujący do determinacji i wytrwałości ludzi, którzy chcą poprzez swoje decyzje być „pozytywną zmianą w świecie” (wołanie Mahatma Gandhi’ego), by wytrwali przy swoich ideałach i wartościach w świecie, w którym najgroźniejszą chorobą stała się obojętność na drugiego człowieka.
Posłuchajcie Drodzy Mieszkańcy Nowej Dęby głosu młodych ludzi, którzy chcą żyć w świecie, gdzie szanowana jest godność każdego człowieka a wzajemna życzliwość sprzyja kształtowaniu empatii, wrażliwości, krytycznego myślenia, pokazując procesy globalne w ich wymiarze lokalnym zgodnie z zasadą: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”.
Marsz poprzedzony spotkaniem podsumowującym działania projektowe w szkole także z zakresu
profilaktyki obędzie się 02 czerwca br.(poniedziałek) o godz.10.15
w SOK-u w Nowej Dębie.
Zapraszamy!
W imieniu społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie
Koordynator projektu p.Renata Konefał
W dniu 23 maja 2014 r. na krytej pływalni SOSiR w Nowej Dębie odbyły się szkolne zawody pływackie – Memoriał im. Andrzeja Gerwatowskiego, w którym wzięli udział uczniowie naszego Gimnazjum zajmując czołowa miejsca. Osiągnęli oni następujące wyniki:
Rocznik 1998-2000, 50 m stylem grzbietowym dziewcząt
Rocznik 1998-2000, 50 m stylem grzbietowym chłopców
Rocznik 1998-2000, 50 m stylem dowolnym dziewcząt
3. Oliwia Licak (Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie) 00:44,38
Rocznik 1998-2000, 50 m stylem dowolnym chłopców
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym
Wszystkim zawodnikom i opiekunom gratulujemy!!!
W dniu 23 maja 2014 r. w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień uczestnikom VII edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego "Liczba jest istotą rzeczy". Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega. W konkursie wystartowało siedmiu uczniów z naszej szkoły. Tytuł finalisty zdobyli: Olga Zięba, Paweł Staszczak z klasy III B oraz Marcel Kucharski z klasy III C. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy sukcesu.
„ Studnia w Sudanie Południowym ” – to edukacyjna gra strategiczna powstała w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej: „Aktywne szkoły na rzecz odpowiedzialności globalnej odpowiedzialności”. Przypominamy Wam, że nasza szkoła jest jedną z wybranych szkół z pięciu województw, które w tym roku starają się o tytuł Szkoły Humanitarnej.
Gra jest jednym z elementów edukacji globalnej, przybliżając w ciekawy sposób problematykę rzeczywistości krajów globalnego Południa .
Zapraszamy więc wszystkich chętnych uczniów do zapoznania się z realiami życia sudańskiej rodziny oraz zrozumienia powodów, dla których PAH buduje studnie w Sudanie Południowym i innych miejscach z ograniczonym dostępem do wody.
Wejdź w rolę głowy sudańskiej rodziny i stań przed trudnymi wyborami decydującymi o zdrowiu i funkcjonowaniu takiej rodziny.
Video recenzję przygotował dla Was Kamil Suska. https://www.youtube.com/watch?v=VBQGvns_2bQ&feature=youtu.be
Gra znajduje się pod linkiem : http://gry.pah.org.pl/
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Puchar Świata w Nordic Walking.
Szkolny Klub Nordic Walking
PUCHAR ŚWIATA W NORDIC WALKING – 3 MAJA 2014R. – KOLBUSZOWA
Możliwość wzięcia udziału w Pucharze Świata w jakiejkolwiek dyscyplinie to przeżycie niezwykłe i niezwykłe wyróżnienie – członkowie naszego Klubu mieli okazję tego doświadczyć biorąc udział w Pucharze Świata w Nordic Walking, który się odbył 3 maja 2014 r. w Kolbuszowej. Mimo niesprzyjającej pogody nastroje dopisywały, czego efektem były wspaniałe czasy, uzyskane przez naszych sportowców:
Michałów Patryk – 5 km - 0:39:20 – kat. 14-17 lat – M – miejsce 10 w swojej kategorii,
Stochla Beata – 5 km – 0:41:32 – kat. 14-17 lat – K – miejsce 12 w swojej kategorii,
Markowicz Gabriela – 5 km – 0:41:33 – kat. 14-17 lat – 13 miejsce w swojej kategorii,
Wolwowicz Emilia – 5 km – 0:43:21 – kat. 14-17 lat – miejsce 20 w swojej kategorii.
Naszym sportowcom – gratulujemy!!!
W dniu 27 maja 2014 roku o godz. 730 przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym brali udział we mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.
W tym samym dniu w Samorządowym Ośrodku Kultury o godzinie 15:30 uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Barbary Goclan i p. Marii Krakowskiej zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. ,, Droga do świętości”. Działania te związane były z uroczystością kanonizacyjną patrona naszej szkoły Papieża Jana Pawła II.
Przygotowała p. Barbara Goclan
Informuję, że w dniu 28 kwietnia 2014 r. tj. poniedziałek w naszej szkole odbędą się spotkania wychowaców klas z rodzicami. Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:
Klasa I A - sala e-MKA, godz. 16.00; Klasa II A - sala nr 16, godz. 16.00; Klasa III A - sala nr 9, godz. 16.00
Klasa I B - sala nr 8, godz. 16.00; Klasa II B - sala nr 6, godz. 16.00; Klasa III B - sala nr 14, godz. 16.30
Klasa I C - sala nr 17, godz. 16.00; Klasa II C - sala nr 5, godz. 16.30; Klasa III C - sala nr 15, godz. 16.30
Klasa I D - sala nr 13, godz. 16.00;
Zapraszamy.
W dniu 09.04.2014 r. z udziałem 24 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całego województwa podkarpackiego w Straszęcinie rozegrany został finał Drużynowych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkół Gimnazjalnych w badmintonie. Znakomicie w zawodach tych spisały się zespoły dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie. Drużyna dziewcząt grająca w składzie : Natalia Róg, Barbara Tomczyk i Kornelia Dudziak wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal. Drużyna chłopców grająca w składzie: Patryk Kopeć, Rafał Lejko i Patryk Róg po pasjonującym pojedynku finałowym musiała uznać wyższość drużyny z Widełki zdobywając tytuł wicemistrzowski.
Opiekunami uczniów byli p. Jerzy Brzuszek i p. Dariusz Karnat. W charakterze konsultanta nasze drużyny wspierał p. Adam Bunio, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.
W dniu 10 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii szkół gimnazjalnych startowało sześć placówek. Uczniowie rozwiązywali testy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz musieli pokonać na rowerze specjalny tor przeszkód. Nasze gimnazjum, które zwyciężyło w eliminacjach gminnych, reprezentowała drużyna w składzie:
- Anna Jurek kl. I d
- Jakub Gnyp kl. II a
- Kacper Wąsik kl. II a
Zajęli oni bardzo dobre, trzecie miejsce. Opiekunem i osobą przygotowującą uczniów do turnieju był p. Andrzej Pazder.
Gratulujemy!
7 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w Rzeszowie w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja z okazji Światowego Dnia Walki z Czerniakiem, podczas której rozstrzygnięto konkurs na hasło przewodnie i prezentację dotyczące tematyki konferencji.
Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli:
- Agata Sobieszek kl. I c
- Karolina Karnat kl. I c
- Emilia Wolwowicz kl. II a
- Bartłomiej Paduch kl. III b
- Kamil Suska kl. II a
- Paweł Staszczak kl. III b
- Przemysław Wit kl. III b
- Jakub Wołoszyn kl. III b
- Krzysztof Markowicz kl. III b
Grupa „filmowców” w składzie : Kamil Suska, Przemysław Wit, Jakub Wołoszyn i Krzysztof Markowicz przedstawiła projekcję pt. „ Game over ” i zajęła drugie miejsce w konkursie . Serdecznie gratulujemy.
Przed wyjazdem na konferencję opracowane zostały materiały edukacyjne w postaci plakatów do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych dla młodzieży naszej szkoły dotyczące „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Plakaty wykonali:
- Anna Buras kl. III b
- Karolina Lubas kl. III b
- Emilia Wolwowicz kl. II a
- Natalia Miłaszewicz kl. II a
- Wojciech Magda kl. II a
- Oliwia Licak kl. I c
oraz nauczycielki pani Monika Jabłońska - Licak i pani Marzena Zöllner, mural na stołówce szkolnej wykonała pani Ewa Siwczuk - Cyma z uczniami. Koordynacją działań zajęła się pani Maria Mazur.
Od początku roku szkolnego 2013/2014 nasza szkoła realizuje projekt „Europejski Kodeks Walki z Rakiem” ogłoszony przez Zakład Epidemiologii Podkarpacki Rejestr Nowotworów; Podkarpackie Biuro Prewencji Pierwotnej Nowotworów w Rzeszowie.
Zdjęcia z konferencji zostały umieszczone w galerii.
W dniu 2 kwietnia 2014 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie miała miejsce uroczysta akademia poświęcona rocznicy śmierci Patrona Gimnazjum nr 1 .
Szkoła nasza nosi imię wspaniałego człowieka, znanego całemu światu Papieża Jana Pawła II.
W tym roku obchodziliśmy 9 już rocznicę odejścia Karola Wojtyły do domu Ojca.
W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły pan Zbigniew Wolwowicz, nauczyciele gimnazjum oraz uczniowie naszej szkoły.
Program artystyczny został przygotowany przez młodzież Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie pod kierunkiem pani Barbary Goclan i pani Marii Krakowskiej – nauczycieli języka polskiego.
Na montaż słowno – muzyczny złożyły się recytacje wierszy, piosenki, utwory w wersji instrumentalnej oraz prezentacja multimedialna.
Treści przedstawione przez młodzież gimnazjum przybliżyły nam sylwetkę Ojca Świętego, który w roku 1978 został powołany na stolicę Piotrową w Rzymie jako Papież Jan Paweł II.
Karol Wojtyła z pełnym oddaniem wypełniał Boże posłannictwo, ale cały czas powracał myślami w ojczyste strony – do Polski.
Papieża Jana Pawła II pamiętamy przede wszystkim jako człowieka wielkiej miłości, który pochylał się nad każdym potrzebującym pomocy.
Znamy Go z licznych pielgrzymek do rożnych zakątków świata. Wspominamy Ojca Świętego jako niezwyciężonego nauczyciela, Papieża niosącego nadzieję, człowieka walczącego o pokój na świecie i jedność pomiędzy narodami.
W sobotę 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Cały świat , a szczególnie ojczyzna Karola Wojtyły – Polska, pogrążył się w żałobie.
Młodzież naszego gimnazjum, oddając hołd wielkiemu Polakowi, corocznie przygotowuje uroczystą akademię poświęconą upamiętnieniu śmierci Jana Pawła II.
W tym roku uczniowie gimnazjum przedstawili ciekawy program skłaniający do zadumy i refleksji nad sensem życia i jego przemijaniem.
W montażu słowno – muzycznym wzięli udział uczniowie:
Sudoł Piotr – klasa I B – recytacja
Gwiazda Mikołaj –klasa III A –recytacja
Mazur Gabriela - klasa III A –recytacja
Michałów Patryk –klasa III A –recytacja i prezentacja slajdów
Tomczyk Katarzyna –klasa III A –recytacja
Markowicz Krzysztof –klasa III B –recytacja
Wołoszyn Jakub –klasa III B –recytacja
Zięba Olga –klasa III B –recytacja
Wilk Aleksandra – klasa III C –recytacja
Uroczystość uświetnił śpiew chóru dziewcząt w składzie:
Jurek Karolina –klasa I C
Licak Oliwia –klasa I C
Jurek Anna –klasa I D
Markowicz Gabriela –klasa II A
Miłaszewicz Natalia – klasa II A
Wolwowicz Emilia –klasa II A
W programie wykorzystano piosenki:,, Oto jest dzień”, ,,Miłość w jedności”, ,, Choć wiatr już zamknął księgę”, ,,Nie musisz nas już szukać”, Era ludzi świętych”.
Podczas akademii mogliśmy także usłyszeć wspaniałe wykonanie ulubionej pieśni Jana Pawła II pt. ,,BARKA”. Utwór po mistrzowsku został wykonany w wersji instrumentalnej na skrzypcach przez uczennice z klasy II B – Mariannę Cymę i Milenę Markiewicz.
Ponadto treści programu ubogaciła muzyka Fryderyka Szopena wspaniale wykonana przez ucznia klasy II B – Tomasza Nowaka, grającego na instrumencie klawiszowym oraz refleksyjny utwór wykonany na gitarze przez uczennicę klasy I B- Wiktorię Serafin.
Całą uroczystość doskonale poprowadzili konferansjerzy w osobach Przemysława Wita i Bartosza Paducha – uczniów z klasy III B.
Barbara Goclan
W dniu 4 kwietnia, 2014 r., uczniowie Kamil Suska, Paweł Kubicki, Natalia Miłaszewicz, Maria Kodyra, Przemysław Wit, Jakub Wołoszyn, Krystian Pera, Patryk Michałów, Bartosz Jurek i Krzysztof Markowicz, pod opieką pana Damiana Stróża, wzięli udział w debacie o tym "Jak młodzi ludzie mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji na terenie gminy Nowa Dęba?". Organizatorem debaty był Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Gośćmi debaty byli m.in. starosta powiatu tarnobrzeskiego pan Jerzy Sudoł, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba pan Wiesław Ordon oraz wiceburmistrz miasta i gminy Nowa Dęba pan Zygmunt Żołądź. Nasza młodzież brała bardzo aktywny udział w debacie i nie stroniła od zadawania trudnych pytań. Celem debaty było ukierunkowanie młodzieży w działaniach i pomoc w realizacji ich pomysłów na to jak młodzi ludzie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu gminy i samorządu.
więcej na https://www.facebook.com/gimnazjumndeba
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Akademia - Pontyfikat Jana Pawła II.