Menu

  • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  • Przerwa świąteczna

  • Podróż do starożytnych Chin czyli ósmy cud świata w Stalowej Woli

    Podróż do starożytnych Chin czyli ósmy cud świata w Stalowej Woli

    Ósmy cud świata – takim mianem określana jest chińska armia składająca się z tysięcy żołnierzy z terakoty, słynnych wojowników strzegących grobowca pierwszego cesarza Chin. Już od 4 lutego 2018 r. można było obejrzeć w  stalowowolskim Muzeum wystawę pełnowymiarowych replik tych znanych na całym świecie figur chińskiej Armii Terakotowej. Ich odnalezienie, przypadkowo dokonane w 1974 roku przez wieśniaków kopiących studnię, przyczyniło się do jednego z największych wydarzeń archeologicznych XX wieku. Niezwykłe odkrycie, które okazało się wspaniałą nekropolią cesarza Qin, wpisane zostało w 1987 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

    Tę niezwykłą wystawę mieli okazję obejrzeć uczniowie naszej szkoły - uczniowie klas 7c, 2a, 2b i 2c - którzy 23 marca 2018r. pod opieką p. Renaty Konefał i p. Edyty Załęskiej - Magdy udali sie do Regionalnego Muzeum w Stalowej Woli, gdzie odbywała się wystawa replik słynnych na cały świat wojowników Armii Terakotowej. Naszym przewodnikiem był p. Marek Wiatrowicz, który w arcyciekawy sposób przybliżył słuchaczom historię wielkiego imperatora z dynastii Qin - cesarza Shi Huanga, który zjednoczył antyczne Chiny, dając tym samym początek współczesnemu państwu chińskiemu. Młodzież mogła dowiedzieć się także , co zawdzięczamy starożytnym Chinom - jakie wynalazki i odkrycia (proch, papier, jedwab) i  poznać bliżej ich filozofię życia ( filozofia "drogi rozwoju"). Na zadawane pytania nasi uczniowie odpowiadali celnie i błyskotliwie, a na uwagę zasłużyli  Emilka Licak i Marcin Staszczak (uczniowie klasy 2b), których wiedza i spostrzegawczość zwróciła uwagę naszego przewodnika.

    Po obejrzeniu wystawy uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, na których mogli nauczyć się wiązać chińskie węzełki szczęścia ( co do łatwych zadań wcale nie należało - tym większa satysfakcja dla tych, którym się to udało!)

    Wycieczka ta była znakomitą okazją do poznania jednej z najstarszych cywilizacji, jej osiągnięć, a przede wszystkim dziejów pierwszego władcy Chin i fascynującej historii powstania terakotowej armii. 

  • Wycieczka do Oceanarium
    18.03.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Oceanarium.

  • Wycieczka do Oceanarium

    Wycieczka do Oceanarium

    W dniu 8 marca uczniowie klas 7b i 7a oraz klas gimnazjalnych brali udział w wycieczce przyrodniczej do Oceanarium w Zagnańsku.

    Celem wycieczki było zwiedzanie obiektu, w którym w akwariach o pojemności 290 000 litrów zgromadzono ponad 500 gatunków zwierząt żyjących w 13 różnych biotopach na całym świecie. Największą atrakcją były żywe okazy rekinów, płaszczek, węgorzy elektrycznych oraz kolorowych ryb raf koralowych. Ciekawostką były modele przedziwnych ryb żyjących w największych głębinach oceanicznych. Podczas udziału w warsztatach uczniowie mieli okazję poznać wiele interesujących faktów dotyczących budowy i zwyczajów rekinów, konstruowali również modele pęcherzy pławnych ryb i poznawali zasadę ich działania. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie jednego z najstarszych i największych dębów w Polsce - "Bartka", którego wiek ocenia się na ok. 700 lat a obwód jego pnia wynosi prawie 10 m. Następnie uczniowie zwiedzali rezerwat geologiczny "Kadzielnia" w Kielcach, w którym oprócz kilku jaskiń  odkryto niezwykle cenne znaleziska paleontologiczne - skamieniałości zwierząt morskich sprzed 350 mln lat.  Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Kielcach i ulicy H. Sienkiewicza - jednej z wizytówek tego miasta.

    Organizatorem wycieczki była p. Monika Jabłońska, opiekę nad uczniami sprawowały również p. Maria Mazur i p. Anna Brzozowska.

    Monika Jabłońska

  • Młodzi recytatorzy

    Młodzi recytatorzy

    XIV KONFRONTACJE RECYTATORSKIE

     

     

        Dnia  14 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w XIV  Konfrontacjach

    Recytatorskich organizowanych przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.

    Konkurs odbył  się w trzech kategoriach wiekowych.

       W kategorii szkół gimnazjalnych i klas siódmych wystąpili :

     

    1. Cyma Dobromiła z klasy VII c – opiekun artystyczny p. Barbara Goclan
    2. Kamińska Laura z klasy III a gimnazjum – opiekun artystyczny p. Agnieszka Pazder
    3. Kieraga Wiktoria z klasy VII c – opiekun artystyczny p. Barbara Goclan
    4. Licak Emilia z klasy II b gimnazjum – opiekun artystyczny p. Renata Konefał
    5. Maszewski Bartosz z klasy VII a – opiekun artystyczny p. Agnieszka Pazder
    6. Pluta Fabiana z klasy VII c – opiekun artystyczny p. Barbara Goclan
    7. Rozmus Julia z klasy VII c – opiekun artystyczny p. Barbara Goclan
    8. Rzeszut Daniel z klasy VII a – opiekun artystyczny p. Agnieszka Pazder
    9. Siwiec Daria z klasy II a gimnazjum – opiekun artystyczny p. Barbara Goclan
    10. Sudoł Joanna z klasy VII c – opiekun artystyczny p. Barbara Goclan

     

       Nasi  uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, co pozwoliło im zdobyć dwa  wyróżnienia , pierwsze i trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i klas siódmych  oraz nagrodę specjalną za najlepszą recytację tekstu Zbigniewa Herberta.

     

    I miejsce w interpretacji utworów Herberta zdobyła Dobromiła Cyma.

     

    W kategorii szkół gimnazjalnych i klas siódmych:

     

    I miejsce zajęła Wiktoria Kieraga

    III miejsce zajęła Fabiana Pluta

     

    Wyróżnienia otrzymali:

     

    Daria Siwiec

    Bartosz Maszewski

     

      Jury konkursu podziękowało wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom i wyróżnionym pogratulowało sukcesu.

       Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, zwycięzcy zaś nagrody książkowe, które wręczył dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie -  pan Krystian Rzemień.

     

     

     

                                                                                                                                                       Barbara Goclan

  • Dzień bezpiecznego internetu

    Dzień bezpiecznego internetu

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w 2018 obchodzony był w Europie  pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to wartość, bez której nie można budować zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania dla innych osób, ich odmienności może wpływać na powstanie i rozwój niekorzystnych zjawisk w sieci, m.in. cyberprzemocy.

    Nasza szkoła w tym roku włączyła się do obchodów DBI w ramach realizacji projektu „Dwójka na falochronie”. Uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami – p. Agnieszką Pazder, p. Marzeną Zollner, p. Moniką Jabłońską przygotowali plakaty na temat cyberprzemocy. P. Andrzej Pazder i p. Agnieszka Pazder opracowali również gazetkę dla rodziców, eksponowaną na korytarzu szkolnym przed wywiadówkami.

    Przeprowadzono zajęcia na temat bezpieczeństwa online oraz cyberprzemocy na lekcjach informatyki (klasy 7 i II gimnazjum - p. Andrzej Pazder) oraz na godzinach wychowawczych (III gimnazjum - wychowawcy). Tematykę bezpieczeństwa poruszano też na zajęciach bibliotecznych (p. Renata Konefał).

    Agnieszka Pazder

  • Szkolny konkurs literacki Tolerancja

    Szkolny konkurs literacki Tolerancja

    SZKOLNY KONKURS LITERACKI

    TOLERANCJA

    Tolerancja jest harmonią w różnorodności.
    Deklaracja Zasad Tolerancji

     

    W styczniu br. został ogłoszony w naszej szkole konkurs literacki „Tolerancja”.

    Był on adresowany do młodzieży oddziałów gimnazjalnych i klas VII. Został przeprowadzony w ramach realizacji projektu „Dwójka na falochronie”. Zadaniem zainteresowanych uczniów było napisanie opowiadania na temat tolerancji rozumianej jako poszanowanie cudzych praw i cudzej własności; uznanie i akceptacja różnic indywidualnych; umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych; docenianie rozmaitości kultur; otwarcie na cudze myśli i filozofię; ciekawość i nieodrzucanie nieznanego, uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę (Deklaracja UNESCO).

    Jury w składzie: p. Agnieszka Pazder, p. Barbara Goclan, p. Monika Jabłońska wyłoniło laureatów konkursu:

    I MIEJSCE

    Paulina Pyryt

    II MIEJSCE

    Kornelia Czaja

    III MIEJSCE

    Laura Kamińska, Diana Kopeć

    Gratulacje!

    Agnieszka Pazder

  • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „POLSKA PISOWNIA BEZ TAJEMNIC”

    SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „POLSKA PISOWNIA BEZ TAJEMNIC”

    27 lutego br. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Polska pisownia bez tajemnic”, do którego przystąpili uczniowie oddziałów gimnazjalnych - finaliści pierwszego etapu. Jury w składzie: p. Agnieszka Pazder, p. Renata Konefał, p. Barbara Goclan na podstawie wyników testów ortograficznych wyłoniło laureatów:

    KLASY DRUGIE

    I MIEJSCE

    Emilia Licak

    II MIEJSCE

    Amelia Bartosiak

    III MIEJSCE

    Katarzyna Brzuszek, Julia Gołąbek,
    Dominika Szpunar, Karolina Trawińska

    KLASY TRZECIE

    I MIEJSCE

    Weronika Bulanowska

    II MIEJSCE

    Beata Kiełbowicz

    III MIEJSCE

    Laura Kamińska

    GRATULUJEMY!

    Agnieszka Pazder

  • Spotkania z rodzicami

    Spotkania z rodzicami

    W dniu 15 lutego 2018 r. tj. czwartek, odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas VII oraz II i III gimnazjalnych. O godz. 1600 na małej sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas III gimnazjum. Temat spotkania będzie dotyczył procedur i zasad obowiązujących na egzaminie gimnazjalnym. Harmonogram spotkań:

    Klasa Sala Godzina
    7 A 6 1600
    7 B 14 1630
    7 C 13 1600
    2 A 8 1630
    2 B 16 1630
    2 C 17 1630
    3 A 15 1630
    3 B 5 1630

     

    Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

  • Szkolny konkurs literacki Tolerancja

    Szkolny konkurs literacki Tolerancja

    Zapraszamy wszystkich uczniów oddziałów gimnazjalnych i klas VII do udziału w konkursie literackim Tolerancja.

    Zadaniem zainteresowanych uczniów jest napisanie opowiadania, którego myślą przewodnią będzie tolerancja rozumiana jako poszanowanie cudzych praw i cudzej własności; uznanie i akceptacja różnic indywidualnych; umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych; docenianie rozmaitości kultur; otwarcie na cudze myśli i filozofię; ciekawość i nieodrzucanie nieznanego, uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę (Deklaracja UNESCO).

    Regulamin konkursu w załączeniu.

    REGULAMIN_SZKOLNEGO_KONKURSU_LITERACKIEGO.docx

  • Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Opowieść wigilijna".

    Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Opowieść wigilijna".

    17 stycznia 2018 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w wyjeździe do Stalowej Woli na spektakl teatralny pt. ,,Opowieść wigilijna” oparty na znanym dziele Karola Dickensa.

    Organizatorką wyjazdu była p. Agnieszka Pazder. Opiekę nad młodzieżą sprawowały też p. Maria Mazur i p. Anna Brzozowska.

    Przedstawienie Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna w Stalowej Woli zorganizowała Krakowska Agencja Artystyczna. To kolejny spektakl tego teatru zachwycający stroną wizualną. W ubiegłym  roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych mieli okazję oglądać rewelacyjnego „Skąpca” Moliera. Reżyserem i twórcą scenografii obydwu przedstawień był Bogdan Kokotek. I tym razem zachwyciły wszystkich niezwykle funkcjonalne dekoracje. Widzowie dzięki nim poddawali się ułudzie wędrówki w czasie, przenosili się do kolejnych miejsc, w których rozgrywa się akcja sztuki. Piękne kostiumy z epoki przygotowała Agata Kokotek. W głównej roli wystąpił Mariusz Osmelak. Wiarygodnie wcielił się w postać Ebenezera Scrooge’a, oschłego skąpca, przeciwnika Bożego Narodzenia, który pod wpływem odwiedzin kolejnych duchów ulega wewnętrznej przemianie.

    Uczniowie obejrzeli przedstawienie z zainteresowaniem. Nagrodzili je dużymi brawami.

    Agnieszka Pazder

  • Świąteczne życzenia

  • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „POLSKA PISOWNIA BEZ TAJEMNIC”

    Tradycją naszej szkoły jest coroczna organizacja konkursu ortograficznego. Przebiega on w dwóch etapach. W pierwszym, który odbył się 24 listopada 2017 r., wzięli udział wszyscy uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjalnych. Tegorocznych finalistów wyłoniło jury w składzie: p. Agnieszka Pazder, p. Barbara Goclan, p. Renata Konefał. Wezmą oni udział w drugim etapie, który odbędzie się w lutym 2018 r.

    FINALIŚCI

    KLASY DRUGIE

    II a

    II b

    II c

    Amelia Bartosiak

    Fabian Gancarczyk

    Maciej Kucharski

    Katarzyna Brzuszek

    Julia Czerwiec

    Oliwia Dziemianko

    Julia Gołąbek

    Aleksy Gwiazda

    Dawid Kwieciński

    Emilia Licak

    Alicja Narolska

    Karol Rębisz

    Marcin Staszczak

    Dominika Szpunar

    Olga Tomczyk

    Karolina Trawińska

    Julia Krelska

    Aleksandra Urbańska

    KLASY TRZECIE

    III a

    III b

    Wiktoria Czaja

    Aleksandra Kaczak

    Laura Kamińska

    Beata Kiełbowicz

    Rafał Kiełbowicz

    Weronika Bulanowska

    Katarzyna Gil

     

    Agnieszka Pazder

  • Szlachetna paczka
    13.12.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szlachetna paczka.

  • Szlachetna Paczka

    Szlachetna Paczka

    SZLACHETNA PACZKA to najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko. Dlatego nasza szkoła we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Nowej Dębie zdecydowała o włączeniu się do akcji pomocy najbiedniejszym z naszego terenu. Uczniowie szkół pod opieką pań Haliny Strojek, Agnieszki Wąsik i Agaty Dobrasiewicz zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w postaci produktów spożywczych, chemii oraz ubrań. Dodatkowo zorganizowali sprzedaż ciasteczek świątecznych własnej roboty, ze sprzedaży których zakupiony został sprzęt AGD. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za pomoc.

  • "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" - akcja charytatywna.

    "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" - akcja charytatywna.

    Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej  "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", koordynowaną przez Panie Halinę Strojek i Agatę Dobrasiewicz. W dniu 25.11.2017 r. w specjalnie oznakowanych sklepach na terenie miasta Nowa Dęba oraz w siedzibie MGOPS, młodzież szkolna zbierała dary rzeczowe w postaci: zabawek, książek, słodyczy oraz żywności długoterminowej. Zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym. Wszystkim bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i zrozumienie.

  • Porady zawodoznawcze dla uczniów i rodziców.

    Porady zawodoznawcze dla uczniów i rodziców.

    Infomujemy, że w szkole został uruchomiony punkt konsultacyjny w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów i rodziców. Osoby zainteresowane mogą uzyskać porady w zakresie wyboru szkoły, dalszej ścieżki kształcenia, przyszłego zawodu oraz wykonać diagnozę preferencji zawodowych.

    Punkt będzie otawrty w każdą drugą środę miesiąca od godziny 1300 do godziny 1630 i mieści się w pokoju pedagoga szkolnego, na parterze szkoły. 

    Najbliższe terminy otwarcia to 29 listopada 2017 r. i 13 grudnia 2017 r.

    Porady prowadzi Pani Anna Domagała - doradc zawodowy, pedagog.

    Zapraszamy.

strona:

Wiadomości

Napisz do nas

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie - oddziały Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II
    ul. M. Reja 7
    39-460 Nowa Dęba
  • (+48) 15-846-20-52

Galeria zdjęć