10 PRZYKAZAŃ BEZPIECZNEJ ZABAWY
Z FAJERWERKAMI
W okresie od września do grudnia 2015 roku w ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania w 200 miejscach w Polsce odbywały się zajęcia informatyczne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Realizowało je stowarzyszenie „Talent” z Gdyni pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Celem projektu było zainteresowanie uczniów informatyką, a szczególnie programowaniem oraz zachęcenie do udziału w konkursach i zawodach informatycznych. Takie zajęcia odbywały się w naszej szkole, brało w nich udział łącznie 16 uczniów, a prowadził je pan Andrzej Pazder. Na zakończenie projektu organizatorzy przygotowali dla uczestników pamiątkowe gadżety z logo programu.
Pierwsze efekty wspólnej pracy już widać. Dwóch uczniów uczestniczących w zajęciach zostało zakwalifikowanych do etapu rejonowego Podkarpackiego Konkursu Informatycznego. Są to uczniowie klasy drugiej - Adrian Wiewióra i Łukasz Rybak.
W tym roku szkolnym nasze gimnazjum po raz kolejny uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka 2015".W akcję zaangażowały się uczennice klasy drugiej Gabriela Soja, Weronika Pieróg, Aleksandra Wójtowicz oraz uczennice Zespołu Szkól nr 1 Aleksandra Dudek i Paulina Tomczyk.Koordynatorem akcji była pani Halina Strojek.Udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy, więc mogliśmy spełnić wszystkie życzenia wybranej rodziny.To wielka radość móc pomagać innym.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc biologów i chemików w "Hetmanie".
W dniu 8 grudnia uczniowie klas III naszej szkoły brali udział w zorganizowanej przez tarnobrzeskiego "Hetmana" nocy biologów i chemików. To kolejny wyjazd naszych uczniów na prezentacje i pokazy doświadczeń z dyscyplin naukowych, jakimi są biologia i chemia. Tym razem tematyka prezentacji biologicznych przygotowywanych przez uczennice liceum obejmowała przykłady zadziwiających i często szokujących strategii ataku i obrony różnych zwierząt rodem z horroru. Tradycyjnie w drugiej części spotkania odbyły się pokazy doświadczeń chemicznych, w których mogli uczestniczyć chętni uczniowie. Kolejny raz mogliśmy sie przekonać, jakie emocje wzbudza chemia stosowana w praktyce. Opiekunami wycieczki były p. Marzena Zöllner i p. Monika Jabłońska - Licak.
oprac. M.J-L.
REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA
1.Każdy ma prawo do szczęścia.
2.Szczęśliwy numerek będzie zawierał liczby od 1 do 24, które odpowiadają przypisanemu numerkowi w dzienniku lekcyjnym.
3.Liczba raz wylosowana nie będzie brała udziału w dalszych losowaniach, aż do wylosowania ostatniego numerka.
4.Szczęśliwy numerek zwalnia z:
5.Szczęśliwy numerek nie zwalnia z:
5. Szczęśliwy numerek będzie losowany codziennie o godzinie 700, przez uczniów rozpoczynających zajęcia o godzinie 710, pod nadzorem nauczycieli, a następnie wywieszany na tablicy ogłoszeń oraz w pokoju nauczycielskim.
6. Losowanie szczęśliwego numerka zostanie zawieszone w czasie wystawiania ocen na półrocze i koniec roku. Mowa tu o terminie do dwóch tygodni przed konferencją klasyfikacyjną.
10 listopada 2015 roku w naszej szkole została zorganizowana akademia z okazji Święta Niepodległości.
Uroczystość odbyła się w Samorządowy Ośrodku Kultury. Rozpoczęło ją wystąpienia dyrektora Zbigniewa Wolwowicza, który odwołał się w przemówieniu do wydarzeń historycznych, związanych z obchodzonym świętem. Następnie uczniowie klasy II a zaprezentowali przedstawienie „Lekcja patriotyzmu”. Wystąpili: Karolina Adamczyk, Patrycja Gil, Ewa Pęczek, Żaneta Piechota, Aleksandra Pogoda, Łukasz Rybak, Monika Szczęch, Magdalena Trzeciak, Hubert Zięba. Kanwą tego spektaklu były rozważania, czym była w przeszłości i czym jest dla współczesnej młodzieży miłość ojczyzny. Całość została wzbogacona o wiersze i pieśni patriotyczne, muzykę Fryderyka Chopina i filmy. Uroczystość prowadzili Claudia Sałek i Michał Czachor.
Na zakończenie dyrektor szkoły podziękował występującym uczniom i odpowiedzialnym za przygotowanie akademii nauczycielom – p. Agnieszce Pazder, p. Andrzejowi Pazderowi oraz p. Ewie Siwczuk – Cymie, która opracowała scenografię.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Najzdolniejsi u Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba.
W roku szkolnym 2014/2015 troje uczniów naszej szkoły odniosło duże sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Kacper Wąsik i Angelika Kwaśnik uzyskali tytuł finalisty konkursu z języka niemieckiego, zaś Natalia Kiełbowicz została laureatką konkursu polonistycznego. 28 października 2015 r. zostali oni zaproszeni wraz z innymi finalistami z terenu gminy, rodzicami, nauczycielami opiekunami i dyrektorami na spotkanie z p. Wiesławem Ordonem - Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz zastępcą burmistrza – p. Zygmuntem Żołądziem.
W uznaniu osiągnięć burmistrz Wiesław Ordon i zastępca Zygmunt Żołądź wręczyli uczniom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Nauczycielki - p. Agnieszka Pazder za przygotowanie Natalii oraz p. Monika Żurek – Tabor za przygotowanie Kacpra i Angeliki - otrzymały stosowne podziękowania.
Pan burmistrz podziękował zdolnej młodzieży za wysiłek, wkład pracy i godne reprezentowanie naszego miasta na konkursach przedmiotowych. Życzył też wszystkim uczniom dalszych sukcesów w nauce.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych - Halloween".
Dzień 30 października br. był w naszej szkole dniem szczególnym. W ramach projektu „ Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych” Samorząd Uczniowski, wraz z nauczycielami języka angielskiego panią Agata Dobrasiewicz i panią Agatą Koper, zorganizował „Halloween”. Na lekcjach języka obcego uczniowie mieli okazję poznać historię, zwyczaje i obrzędy dotyczące tego dnia. Gimnazjaliści mogli zaprezentować fantastyczne stroje, niektóre z nich były naprawdę pomysłowe. Zorganizowana została wystawa dyni oraz gazetka zawierająca szczegółowe informacje na temat święta. Na jej podstawie oraz wiadomości zdobytych na zajęciach przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy na temat „ Halloween”. Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału.
Opiekun SU
Agata Dobrasiewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W dniu 27 października br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się 6 kandydatów: Ewa Pęczek kl. II a, Claudia Sałek kl. II a, Aleksandra Smaroń kl. II a, Kamila Tomczyk kl. III c, Magdalena Trzeciak kl. II a, Łukasz Żarkowski kl. III d.
W wyborach wzięło udział 184 uczniów. Odbyły się one w II turach pod nadzorem pana Jerzego Brzuszka. Opiekę merytoryczną nad wyborami sprawowała pani Anna Gurdak. W wyniku wyborów na rok szkolny 2015/2016 powołano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:
Przewodniczący – Tomczyk Kamila
Zastępca przewodniczącego – Żarkowski Łukasz
Sekretarz - Pęczek Ewa
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Opiekun SU
Agata Dobrasiewicz
W dniu 14 października 2015 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie dniem nauczyciela. Na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia z udzialem uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Na wstępie głos zabrała Pani Dorota Szafran zastępca przewodniczącej rady rodziców naszej szkoły. Złożyła wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom życzenia z okazji ich święta. Następnie Pan dyrektor Zbigniew Wolwowicz w swoim wystąpieniu złożył życzenia wszystkim zebrany. Pogratulował nauczycielom wróżnionym nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba w osobach Pani Anny Brzozowskiej, Pani Agnieszki Pazder, Pani Edyty Załęskiej - Magdy oraz Pana Jerzego Brzuszka. Pan dyrektor wręczył również swoje nagrody tj. nagrody dyrektor szkoły. Otrzymali je nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi w osobach Pani Marzeny Zöllner , Pani Moniki Żurek – Tabor, Pani Renaty Konefał, Pani Moniki Jabłońskiej – Licak, Pani Agaty Dobrasiewicz, Pani Małgorzaty Jamrozik, Pani Genowefy Paduch, Pani Wiesławy Brzuszek, Pani Danuty Róg, Pani Barbary Furtak, Pana Piotra Kiziora. Młodzież przygotowała program słowno - muzyczny w trakcie, którego uczniowie złożyli każdemu nauczycielowi oraz pracownikom oświaty życzenia i podarowali symboliczną różę jako wyraz wdzięczności za edukacyjny trud. Akademia została przygotowana przez Panią Marzenę Zöllner, Panią Monikę Żurek - Tabor oraz Panią Ewę Siwczuk -Cymę.