Menu

  • Światowy Dzień Walki z Otyłością dla młodzieży szkół gimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego

    Światowy Dzień Walki z Otyłością dla młodzieży szkół gimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego

    W ramach realizacji projektu Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych, zadanie: Prewencja Pierwotna Nowotworów, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanej w Rzeszowie w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy imprezie.

    Dwa trzyosobowe zespoły:

    1. Szczęch Monika   kl. II a
    2. Smaroń Aleksandra   kl. II a
    3. Sałek Claudia   kl. II a

    oraz

    1. Gil Katarzyna   kl. I b
    2. Bulanowska Weronika   kl. I b
    3. Zalińska Oliwia   kl. I b

    wzięły udział w warsztatach kulinarnych pt. „Jemy zdrowo i kolorowo”. Zadaniem uczestników było wykonanie z przygotowanych przez organizatorów produktów estetyczne, spełniające normy zbilansowanej diety, kanapki. W konkursie wzięło udział 10 zespołów. Grupa dziewcząt z kl. 2 A zajęła II miejsce – gratulujemy! Opiekunem grupy był p. Andrzej Pazder.

    W ramach imprezy odbył się jeszcze jeden konkurs na hasło przewodnie imprezy. Swój pomysł zgłosiła Beata Stochla z kl. IIIa.

    Na wstępie uczniowie wysłuchali wykładów „Czy przez właściwe żywienie możemy zapobiegać nowotworom?” – mgr S. Wanat i „Problem otyłości wśród młodzieży”- mgr L. Drobina oraz obejrzeli pokazową lekcję wychowania fizycznego „ Ruch – sukcesem do szczupłej i zdrowej sylwetki” – mgr A. Worek.

    Gospodarze imprezy przygotowali dla wszystkich uczestników obchodów poczęstunek. Były to kolorowe kanapki i koreczki, koktajle i desery bogate w warzywa, owoce i produkty białkowe – co można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

    Impreza była bardzo udana i dała nam wiedzę i przekonanie, że „ jeść można zdrowo i kolorowo”.

    Opiekę na uczniami pełnili p. Maria Mazur i p. Andrzej Pazder.

    W projekcie Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych nasza szkoła uczestniczy od dwóch lat. Braliśmy udział w licznych akcjach na terenie naszej szkoły, miasta i województwa: Widełka 2013, Brzozów i Rzeszów 2014, Dzień Rzucania Palenia w Nowej Dębie 2015 i. in.

    ZAPRASZAMY WSZYSTKIE SZKOŁY DO WSPÓŁPRACY W RAMACH TEGO PROJEKTU.

    M. Mazur.

  • Zawody sportowo - obronne "Gimnazjalista sprawny jak żołnierz 2015"

    Zawody sportowo - obronne "Gimnazjalista sprawny jak żołnierz 2015"

    W dniu 6 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w II edycji zawodów sportowo - obronnych "Gimnazjalista sprawny jak żołnierz 2015". Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie. W zawodach brały udział dwie drużyny z naszego gimnazjum, które rywalizowały z uczniami z Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie. Uczestnicy podzieleni na 6 osobowe zespoły rywalizowali w konkurencjach strzeleckich i sprawnościowych. Program zawodów obejmował:  strzelanie z różnych rodzajów broni ASG, rzut granatem RG-42, bieg sprawnościowy oraz marszobieg z elementami terenoznawstwa. Rywalizacja prowadzona była w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej. I miejsce zdobyła drużyna naszego gimnazjum w składzie: Łukasz Żarkowski, Jakub Skura, Marcel Kopeć, Paweł Nowak, Wiktor Wołkowski, Artur Kosiorowski. Na IV miejscu uplasował się drugi zespół naszej szkoł w składze: Patryk Róg, Rafał Micek, Maciej Zollner, Natalia Róg, Patrycja Wilk, Wiktoria Serafin. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem został Marcel Kopeć a II miejsce zdobył Jakub Skura. Opiekunem drużyn był pan Zbigniew Wolwowicz.

    Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

  • Pierwsza A to jest Klasa !!!

    Pierwsza A to jest Klasa !!!

    Nic tak nie integruje, jak klasowe imprezy. Zgodnie z tą myślą uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą - p. Edytą Załęską - Magdą i  rodzicami - p. Martą Kamińską i p. Tomaszem Licakiem - zorganizowali klasowe ognisko na strzelnicy LOK-u. Miejsce nie było przypadkowe - podczas ogniska odbył się również trening strzelecki. Młodzież mogła spróbować swoich sił i sprawności oka strzelając z karabinków sportowych. Zabawa była przednia, padła niejedna "dziesiątka",a to wszystko dzięki uprzejmości prezesa Klubu Strzeleckiego E-Tawerna p. Cezarego Bartosiaka. Atrakcji było o wiele więcej tego dnia (23 września 2015r.)...kiełbaski, tańce, występy wokalno-gitarowe i gry zespołowe. Dopiero ciemna noc wygoniła nas do domów. Na szczęście - dzięki uprzejmości nauczycieli - następnego dnia nikt nie pytał "ogniskowiczów". Za co gorąco wszystkim dziękujemy !

  • Sukcesy uczniów w zawodach wędkarskich

    Sukcesy uczniów w zawodach wędkarskich

    W dniu 19.09.2015 na Zalewie w Nowej Dębie odbyły się zawody wędkarskie dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych "Puchar Szkół 2015" pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba.

    Wśród wszystkich zawodników startujących w zawodach zostały rozlosowane nagrody, a zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy.

       

    Po wyrównanej rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco:

     

    W kategorii szkół gimnazjalnych:

     

    I miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie - I drużyna w składzieː Pieróg Weronika, Zöllner Martyna, Sikora Julia, Plaskota Tymoteusz, Kupiec Kacper.

    III miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie - II drużyna w składzieː Paduch Damian, Zych Łukasz.

    W kategorii indywidualnej:

    I miejsce: Plaskota Tymoteusz;

    III miejsce: Paduch Damian;

     

    Największa ryba:

    I miejsce: Zych Łukasz

     

     

    Opiekun drużyn

                                                                                      Jerzy Brzuszek

  • Spotkania z rodzicami

    W dniu 24 wrzesnia 2015 r. tj. czwartek odbędą się spotkania rodziców uczniów naszej szkoły z wychowawcami. O godz. 16.15 na małej sali gimnastycznej z rodzicami uczniów klas I spotka się dyrektor szkoły. Od godz. 16.30 zaplanowane są spotkania w salach z wychowawcami zgodnie z następującym harmonogramem:

    Klasa I A - sala nr 16, p. Edyta Załęska - Magda;

    Klasa I B - sala nr 5, p. Jerzy Brzuszek;

    Klasa II A - sala nr 6, p. Agnieszka Pazder;

    Klasa II C - sala nr 9, p. Renata Dudek;

    Klasa III A - klub e-MKA, p. Renata Konefał;

    Klasa III B - sala nr 8, p. Barbara Goclan;

    Klasa III C - sala nr 17, p. Ewa Siwczuk - Cyma;

    Klasa III D - sala nr 13, p.Marzena Zollner;

    Spotkanie dla rodziców uczniów klasy II B odbędzie się w innym terminie. Powodem odwołania spotkania jest choroba wychowawcy.

    Serdecznie zapraszamy.

  • Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

    Inauguracja roku szkolnego 2015/2016
    27.08.2015

    Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016 w dniu 01 września 2015 r. O godzinie 8,00 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie odbędzie się msza święta a następnie ok. godziny 9,00 na hali sportowej w budynku szkoły odbędzie się uroczysta akademia. 

  • Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

    W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

    Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

    800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

    116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących kontaktu dzieci z substancjami psychoaktywnymi..

    800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl. W pierwszym półroczu 2015 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z substancjami psychoaktywnymi (www.800100100.pl).

    800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

    112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

    Departament Informacji i Promocji
    Ministerstwo Edukacji Narodowej

  • Wyróżnienie w powiatowym interdyscyplinarnym konkursie literackim -„Powiat tarnobrzeski - tu jest moja ojczyzna…”

    Wyróżnienie w powiatowym interdyscyplinarnym  konkursie literackim -„Powiat tarnobrzeski - tu jest moja ojczyzna…”

    „…W niewielkiej oddali  ujrzałam, że dawne tereny lasu, gęstego lasu są zaprojektowane jakby dla… marzycieli?! Wystarczy, że się  człowiek przejdzie wzdłuż dróżki, a do głowy przychodzi sto różnych myśli i pomysłów na zorganizowanie tu czasu!

     Na przykład –można urządzić ognisko, pograć w badmintona na świeżym powietrzu, pochodzić z kijkami, a nawet zwykły spacer sprawiłby przyjemność! Wokół nadal jest dużo drzew grubych i chudych, młodych i starych, takich, które swoimi kilkusetnymi wiekami chylą korony swych gałęzi, a im starsze tym wyższe i dostojniejsze, ścigają się, która dłuższa i wyższa,  i piękniejsza… Są też i młode drzewa  kierujące swe ramiona ku słońcu…. Tylko niekiedy jakaś wierzba samiutka stoi i łka po cichu, gdy mżawka tak bezceremonialnie chwali się siedmioma kolorami tęczy na niebie….”

    To fragment  opowiadania Beaty Stochli, która w Powiatowym Konkursie  Interdyscyplinarnym „Powiat tarnobrzeski - tu jest moja ojczyzna” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Literacko –Kulturalne w Tarnobrzegu zdobyła wyróżnienie. Opowiadanie to zostało opublikowane w pokonkursowej broszurze wraz z wyróżnionym konspektem dydaktycznym napisanym przez opiekuna uczennicy – p.Renatą Konefał. Praca Beaty zwróciła uwagę jury swoją dojrzałością i przemyśleniami filozoficznymi i z zasadzie – równie dobrze mogłaby być oceniana na poziomie szkoły średniej.

    Beata pisze opowiadania, kończy także  swoją książkę, tworzy wiersze – ten, który napisała po obejrzenie spektaklu „Kolumbowie”(opublikowany na naszej stronie) tak poruszył dyrekcję Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu, że  nasza szkoła w podziękowaniu otrzymała znakomita książkę Normana Daviesa : „Boże igrzysko. Historia Polski”. Poniżej prezentujemy także wiersz – modlitwę napisany na okoliczność zlotu szkół Jana Pawła II w Sandomierzu, który odbył się w czerwcu br.

     

    Kropla Jana Pawła II ….

    Niczym kropla wielka, ciepła, wpadła do górskiego strumyka

    W nim wiele bijących serc,
    tak małych, szybko umyka

    Gdy spojrzał na nie, tak suche i małe- uśmiechnął się ciepło

    Parę kropel połączył już w jedno

    I tak latami uśmiech promieniował , a kropla
    rosła i rosła…Łączyła się z kolejnymi


    kropla tak wielka i ciepła

    Napełniała krople , gasiła pragnienie,

    Zwiększała serca i pokazywała zbawienie

    Na samym początku była
     i obmywała drogę

    Drogę , którą każda kropla pomału przebywała, tworząc wodę

    Szumiący strumyk, ciepłe spojrzenie, łagodna piosenka

    Wreszcie do ujścia dochodzi i znika kropla tak wielka

    Już w morzu pełnych
    i ciepłych serc umyka

    Już nie wróci do góry,
     już nie wróci do strumyka

    Już nie trzeba… droga przebyta

    Droga wolna i ciepła wyryta

    Ostatni głęboki wdech
     i kolejna łza popłynęła

    Ta nowa do oczyszczania drogi gotowa

    Lecz tamtej nie zastąpi- tylko dopilnuje kropelek

    By były duże i pełne

    Syciły pragnienie

    By łatwo drogę przebyły
    i żeby się nie zgubiły

    Janie Pawle II jesteś naszą kropelką, darem od Boga

    Oczyszczona przez ciebie
    dla nas do nieba droga

    Jest łagodna i cudów pełna

    Dlatego nią podążymy do bram nieba.

    Spraw, nasz Patronie,
    abyśmy godnie za Tobą dążyli

    Byśmy potrafili cieszyć się
    każdą kroplą życia

    Którą nas napełniasz! 

                                        Uczennica klasy II A- Beata Stochla

    W załączniku  podajemy również wyróżnione opowiadanie Beaty w całości i konspekt o Nowej Dębie do wykorzystania na zajęciach godzin wychowawczych.

                                                                                                                         opr. Renata Konefał

     

    konspekt_lekcji_godziny_wychowawczej.docx

    Nowa_Deba-praca_konkursowa.docx

  • Wizyta delegacji Szkolnego Klubu Nordic Walking u wicestarosty p. Krzysztofa Pitry

    Wizyta delegacji Szkolnego Klubu Nordic Walking u wicestarosty p. Krzysztofa Pitry

    Szkolny Klub Nordic Walking przy Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie istnieje i działa dzięki paru osobom – pasjonatom tej dyscypliny. Niewątpliwie jedną z nich jest obecny wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego – p. Krzysztof Pitra, dzięki którego wsparciu finansowemu Klub mógł zakup kijki do nordic walking i koszulki reprezentacyjne dla swoich członków. Jednym słowem p. Krzysztof Pitra wyposażył nasz Klub w niezbędny, podstawowy sprzęt sportowy, bez którego zajęcia nie mogłyby się odbywać. Zrozumiała więc jest nasza wdzięczność i gorące podziękowania, które na Jego ręce złożyła młodzież naszej szkoły – Gabriela Markowicz i Beata Stochla, dyrektor szkoły – p. Zbigniew Wolwowicz  raz opiekun SKNW – p. Edyta Załęska-Magda – podczas wizyty w Tarnobrzeskim Starostwie Powiatowym, w dniu 23 czerwca 2015r. We wspaniałej atmosferze tego spotkania rozmawiano

    o stwarzaniu naszej nowodębskiej młodzieży jak najdogodniejszych warunków sportowego rozwoju, m.in. poprzez propagowanie mniej znanych czy mniej popularnych dyscyplin sportowych i form rekreacji, takich właśnie jak nordic walking czy speed ball.

    Należy przypomnieć w tym miejscu, że  inicjatorem powstania naszego Klubu był p. Ryszard Janczyk – wspaniały człowiek, społecznik i instruktor nordic walking w jednej osobie. Jemu również gorąco dziękujemy za „zarażenie” naszej młodzieży pasją i miłością do tej dyscypliny.

    Wśród tej wspaniałej plejady darczyńców nie mogło zabraknąć p. Marii i Artura Tomczyków, którzy wrażliwi na rozwój naszej młodzieży zawsze chętnie wspomagają działania naszej szkoły. I mimo wielkiej skromności Państwa Marii i Artura Tomczyków, nie można nie wspomnieć  o tym, że byli Oni fundatorami kijków nordic walking dla uzdolnionej sportowo uczennicy naszej szkoły. Dziękujemy za ten wielki dar serca!

     Na koniec należałoby dopowiedzieć, iż wszelkie inicjatywy i  pomysły wszystkich – nauczycieli i uczniów - mogą rozwijać się w naszej szkole, dzięki otwartej postawie i poparciu naszego dyrektora – p. Zbigniewa Wolwowicza, na ręce którego również składamy gorące podziękowania.

     

    Opiekun SKNW Edyta Załęska-Magda

  • Pokaz Speed - Ball’u w Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie

    Pokaz Speed -  Ball’u w Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie

     

    Speed-Ball jest pierwszą i jedyną grą z wykorzystaniem piłki i rakiet w której występują konkurencje:

    ·         rozgrywane na czas,

    ·         w których zawodnicy zobowiązani są do gry obiema rękami,

    ·         z elementami gry sztafetowej,

    ·         w których gra tylko jeden zawodnik.

    Jest to prosty sport rodem z Egiptu, w którym eliptyczna, gumowa piłeczka obraca się wokół masztu do którego jest przymocowana żyłką o długości 1,5 m.

    W Speed-Ball można grać w każdym wieku, jest to świetny pomysł na niedrogą a skuteczną rekreację,

    a osiągając odpowiedni poziom -  na osiągnięcie sukcesów na arenie międzynarodowej.

    W Speed – Ball’u rozgrywa się mecze singlowe, gdzie walczy ze sobą dwóch zawodników oraz

    deblowe w których rywalizują dwie pary. Innowacyjna konkurencja to super – solo, gdzie gra jeden

    zawodnik, a jego zadaniem jest uderzyć piłeczkę jak największą ilość razy w przeciągu minuty.

     

     

    O tym wszystkim uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie mogli się dowiedzieć dzięki pokazowi, jaki przeprowadził 23 czerwca 2015r. na hali sportowej naszej szkoły reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Speed – Ball’u, które odbyły się w Kuwejcie w 2014r. – p. Przemysław Wolan. Nie dosyć na tym – chętni uczniowie mogli spróbować własnych sił w tej dyscyplinie pod profesjonalnym okiem

    p. Przemka.

    Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową Speed -  Ball -  Polska: www. speed-ball.pl

     

     

    Zgodnie z założeniami podstawy programowej z wychowania fizycznego nauczyciele tego przedmiotu powinni zachęcać uczniów do aktywności fizycznej, co niewątpliwie robią wuefiści naszej szkoły –p. Edyta Załęska-Magda, p. Jerzy Brzuszek i p. Dariusz Karnat, przybliżając młodzieży różne ciekawe

    i niekonwencjonalne formy ruchowe i dyscypliny sportowe, jak chociażby speed-ball czy nordic walking.

     

    Edyta Załęska-Magda

  • W NOWEJ DĘBIE PALENIE JEST SŁABE

    W NOWEJ DĘBIE PALENIE JEST SŁABE

    W dniu 11.06.2015 r. w Nowej Dębie odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia bez Tytoniu i Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem. Ulicami miasta przeszedł kolorowy korowód uczniów z podkarpackich szkół manifestujących niechęć  do nałogu tytoniowego. Barwne stroje i transparenty przygotowali na konkurs na „Najciekawszą stylizację antynikotynową” ( jednego z punktów obchodów). Najciekawsze przebrania i pomysły zostały nagrodzone. Uczniowie otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez organizatorów.

    Wcześniej w SOK w Nowej Dębie odbyła się część edukacyjno-artystyczna. O szkodliwości palenia papierosów prelekcję wygłosiła lek. med. Teresa Maziarz-Puchalska a w części artystycznej zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka w Nowej Dębie (gr. III-Wiewióreczki) oraz młodzież Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła w Nowej Dębie w skeczu „Palący problem, czyli piekielna przygoda Palacza-Smarkacza”.

    Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu i Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem w Nowej Dębie przebiegły pod hasłem „W NOWEJ DĘBIE PALENIE JEST SŁABE”. Organizatorami imprezy byli: Zakład Epidemiologii i Podkarpacki Rejestr Nowotworów Podkarpackie Biuro Prewencji Pierwotnej w Rzeszowie i Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Dębie we współpracy z Panią Barbarą Moskalewicz, koordynatorem ds. promocji zdrowia przy Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Udział w niej wzięli uczniowie ze szkół nowodębskich, tarnobrzeskich oraz szkoły z Lisowa, Rzemienia i Widełki.

    Na zakończenie imprezy zdetonowano symbolicznego papierosa na nowodębskim poligonie. Film z przebiegu detonacji pokazano na kinowym ekranie.

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom, dzięki którym impreza mogła dojść do skutku oraz wszystkim szkołom za udział w akcji.

     

    Szczególne podziękowania kierujemy na ręce:

     

    Pani Barbary Moskalewicz Koordynatorowi ds. Promocji Zdrowia przy Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie;

    Pana ppłk. Bogdana Wójcika Komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie;

    Pana Krystiana Rzemienia Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie;

    Pana Mieczysława Nalepy Komendanta Straży Miejskiej w Nowej Dębie.

     

    Maria Mazur

    Palenie_jest_Slabe_2.mp4

  • FINAŁ KRAJOWY GIMNAZJADY W BADMINTONIE

    FINAŁ KRAJOWY GIMNAZJADY W BADMINTONIE

    W dniach 7-9.06.15 r. w Białymstoku odbył się Finał Ogólnopolski w Badmintonie na którym znakomicie spisały się dziewczęta  z Gimnazjum nr 1. Drużyna grająca w składzie: Róg Natalia, Mycek Beata i Tomczyk Zofia wywalczyła drugie miejsce i tytuł drużynowych wicemistrzyń Polski Szkół Gimnazjalnych. Dziewczęta w drodze po srebrny medal  pokonały kolejno: Gimnazjum Nr 7 w Suwałkach 3:2, Gimnazjum Nr 12 w Białymstoku 4:1 oraz Gimnazjum Nr 1 w Miastku 3:2. W pojedynku finałowym, uległy Gimnazjum Nr 1 w Lublińcu 0:3.

    Gratulujemy sukcesu naszym dziewczętom.

    Opiekun drużyny - Jerzy Brzuszek

  • WYCIECZKA KLASY I A DO KRAKOWA

    WYCIECZKA KLASY I A  DO KRAKOWA

    Kraków to obowiązkowy cel wycieczek szkolnych - dawna stolica Polski, miejsce wielu skarbów naszej kultury, urokliwe miasto o niepowtarzalnej atmosferze, w którym historia spotyka się ze współczesnością. Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Pazder oraz p. Andrzejem Pazderem 28 maja br. udali się właśnie do Krakowa, aby zwiedzić najciekawsze zabytki, ale też odpocząć wśród pięknej wiosennej przyrody miejskiego zoo.

    Rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem u stóp wawelskiego wzgórza. Od smoczej jamy przeszliśmy na dziedziniec zamku. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o historii tego miejsca, a następnie podziwialiśmy najcenniejszy obraz w polskich zbiorach - Damę z gronostajem Leonarda da Vinci. Byliśmy też w katedrze, w jej podziemiach widzieliśmy groby królewskie. Weszliśmy na wieżę, aby zobaczyć dzwon Zygmunta, dotknąć jego serca z nadzieją, że dzięki temu spełnią się nasze marzenia. Z kolei przeszliśmy na Rynek, aby w Sukiennicach obejrzeć Galerię Sztuki Polskiej XIX w. Ostatnim zwiedzanym przez nas zabytkiem był kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza.

    Po obiedzie udaliśmy się do krakowskiego zoo. Tam naszą uwagę szczególnie zwróciły zakupione półtora roku temu trzy żyrafy, młodziutkie dwumiesięczne karakale i oczywiście wielkie zwierzęta, m.in. lwy, tygrys, słonie.

    Wieczorem udaliśmy się w drogę powrotną do Nowej Dęby. Wycieczka była udana, zwłaszcza że dopisała nam też pogoda.

    Agnieszka Pazder

  • Puchar Polski/Europy Nordic Walking – Kolbuszowa 2015!

    Puchar Polski/Europy Nordic Walking – Kolbuszowa 2015!

    Aż trudno uwierzyć,  że na zawodach o takiej randze będą mogli zaistnieć uczniowie naszej szkoły! I choć nordic walking to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa to rywalizacja na biegach pucharowych wymaga wcześniejszego, odpowiedniego przygotowania, systematycznych treningów technicznych i taktycznych, a przede wszystkim samozaparcia i woli walki. Zawodniczki Szkolnego Klubu Nordic Walking niewątpliwie wszystkie te warunki spełniły, czego dowodem były wyniki przez nie osiągnięte na Pucharze Polski i Europy – w kategorii Juniorzy -  który odbył się w sobotę – 6 czerwca 2015r. w Kolbuszowej:

    1.       Markowicz Gabriela – miejsce II – czas - 00:45:41

    2.      Smaroń Aleksandra – miejsce VIII – czas – 00:49:03

    3.      Wójtowicz Aleksandra – miejsce X – czas – 00:49:22

    4.      Stochla Beata – miejsce XII – czas – 00:49:33

    5.      Wolwowicz Emilia – miejsce XII – czas – 00:50:25

    6.      Sałek Claudia – miejsce XIX – czas – 00:52:28

    7.      Adamczyk Karolina – miejsce XXIV – czas – 00:52:32

    8.     Kodyra Maria – miejsce XXXIII – czas – 00:58:26

     

    Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek!

     

    Edyta Załęska-Magda – opiekun SZKNW

  • Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie "Liczba jest istotą rzeczy"

    Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie "Liczba jest istotą rzeczy"

    14.05.2015r w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu  odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy „Liczba jest istotą rzeczy”. Nasze gimnazjum reprezentowało 8 uczniów, którzy rozwiązywali obowiązkowo zadania z matematyki oraz z wybranego przedmiotu przyrodniczego. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:

    Gabriela Markowicz - I miejsce;

    Jakub Gnyp - III miejsce;

    Dawid Pieróg - III miejsce;

    Kacper Wąsik - IV miejsce.      

    Wszyscy uczniowie oprócz matematyki wybrali chemię. Opiekunami laureatów były Halina Strojek i Marzena Zöllner. Laureatom i nauczycielom gratulujemy.                                                                                                                   

  • "W Nowej Dębie palenie jest słabe"

    W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, zadanie: Prewencja 

    Pierwotna Nowotworów w dniu 11.06.2015r. na terenie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbędą się 

    obchody Światowego Dnia bez Tytoniu  i Europejskiego Tygodnia walki z Rakiem. Organizatorami 

    imprezy są: Kierownictwo Zakładu Epidemiologii i Podkarpackiego Rejestru Nowotworów; 

    Podkarpackie Biuro Prewencji Nowotworów i Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II                        

    w Nowej Dębie.

    Zapraszamy wszystkie chętne szkoły do współpracy i wszystkich chętnych do udziału w przemarszu 

    ulicznym. Szczegóły w załączeniu.

  • WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY NATALII KIEŁBOWICZ

    WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY  NATALII KIEŁBOWICZ

     

    Natalia została laureatką konkursu polonistycznego organizowanego
    przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

    Natalia, uczennica klasy III a, już od początku edukacji w gimnazjum wykazywała zainteresowanie językiem polskim. W bieżącym raku szkolnym przystąpiła do kuratoryjnego konkursu, którego motywem przewodnim było hasło: W labiryncie pytań, czyli o udawaniu Greka. Podczas kolejnych etapów musiała zmierzyć się z trudnymi zagadnieniami: Pytania o relacje międzyludzkie – etap szkolny, Pytania o sprawy ostateczne – rejonowy, Pytania o sens życia – wojewódzki. Obok wiedzy z zakresu historii literatury, teorii literatury, gramatyki uczestnicy konkursu musieli poznać i zinterpretować wiele różnych nowych tekstów kultury: powieści, opowiadań, wierszy, filmów, obrazów itp. Dodatkowo na wszystkich etapach wymagano od nich wiedzy z zakresu filozofii i umiejętności napisania np. ciekawego wywiadu czy eseju.

    Dzięki uzyskaniu tytułu laureata Natalia została zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego, otrzyma ocenę celującą na koniec roku z tego przedmiotu oraz zostanie przyjęta do wybranej przez nią szkoły średniej poza zwykłym trybem rekrutacyjnym.

    Warto podkreślić, że Natalia jest bardzo dobrą uczennicą oraz uzyskuje wysokie oceny ze wszystkich przedmiotów. Ma wiele różnych zainteresowań, bardzo lubi czytać, sama też pisze ciekawe opowiadania fantasy.

    Gratulujemy Natalii oraz jej opiekunce,
    nauczycielce języka polskiego, p. Agnieszce Pazder. 

  • DZIEŃ eTWINNING

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ eTWINNING.

  • DZIEŃ eTWINNING

    DZIEŃ eTWINNING

    W pierwszym tygodniu maja w szkołach w całej Polsce obchodzony był Dzień eTwinning. Nasze gimnazjum przyłączyło się do obchodów, gdyż w tym roku prowadzimy międzynarodowy projekt eTwinning noszący tytuł „Different countries, different cultures, but all in one!”.

    Realizujemy go z dwiema szkołami: portugalską Escola E.B. 2,3 de Jovim e Foz do Sousa z Gondomar i czeską ZŠ Gutha-Jarkovského z miejscowości Kostelec nad Orlicí. Celem naszych działań jest zapewnienie uczniom możliwości wymiany informacji (w języku angielskim i za pomocą nowoczesnych technologii) na temat kultury, życia codziennego w innych krajach, opinii na interesujące młodzież tematy: miejsca zamieszkania, sposoby spędzania wolnego czasu, zainteresowania, zwyczaje świąteczne.

    eTwinning działa w krajach europejskich już 10 lat. Dzień eTwinning obchodzony był jako urodziny programu. Zdecydowaliśmy się w naszym gimnazjum na wypuszczenie żółtych i niebieskich balonów (kolory te znajdują się w logo projektu) wypełnionych helem. Uczniowie klasy I a wraz z opiekunami p. Agnieszką Pazder, p. Agatą Dobrasiewicz, p. Andrzejem Pazderem zebrali się na dziedzińcu szkoły i o wyznaczonej porze „uwolnili” balony, które pofrunęły prosto w niebo.

    W ten sposób lub podobnie świętowały i inny szkoły realizujące międzynarodowe projekty. Życzymy programowi eTwinning kolejnych równie udanych 10 lat!

    Koordynator projektu: p. Agnieszka Pazder.

strona:

Wiadomości

Napisz do nas

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie - oddziały Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II
    ul. M. Reja 7
    39-460 Nowa Dęba
  • (+48) 15-846-20-52

Galeria zdjęć